Lubuszanie z pasją

Owniczanie z pasją

Elżbieta i Zbigniew Goworko mieszkają w malowniczej wiosce Ownice koło Słońska.
Jak mówią sami o sobie, zawsze znajdą jakieś ciekawe zajęcie, które im sprawia przyjemność. Odwiedziłem małżeństwo i utwierdziłem się w tym co mówią. Ela zajmuje się szydełkowaniem, haftowaniem i tkaniem gobelinów. Wiele razy za swoje prace otrzymała nagrody z których jest bardzo dumna. To co wykona wystawia na różnego rodzaju jarmarkach, czy wystawach. Czasami zdarzy się coś sprzedać ? mówi Elżbieta. Jej mąż Zbyszek od wielu lat zajmuje się modelarstwem szkutniczym i na swoim koncie ma już kilkanaście modeli historycznych.
Swoją pasję rozpoczął w 4 klasie Szkoły podstawowej i to trwa do dnia dzisiejszego. Kilka modeli wraz z dokumentacją udało się Zbyszkowi sprzedać. Mimo, że już wzrok nie ten. nie poddaje się i nie ma dnia, żeby nie usiadł przy stole modelarskim.
Małżeństwo Goworko ma jedno marzenie, aby swoją pasją zarazić np. dzieci i młodzież z Ownic. Tego życzymy Eli i Zbyszkowi.

Inne z sekcji 

Brawo Pani Aniu

Gospodarstwo ekologiczne Anny Broniewicz z Mościc, zajęło II miejsce w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie lubuskim. Dodam,że konkurs organizował Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Pani Anna zaprasza na swój profil na Facebooku pod nazwą ” EkoUprawy u Bronisławy” Lubomir Fajfer zastępca burmistrza Miasta i Gminy Witnica gratuluje i życzy kolejnych sukcesów. Lubomir Fajfer dodaje,że […]

Gorzowianie z Pasją

Rowerowa pasja Lecha Piaseckiego Kariera kolarskiego mistrza  jest bogata w wydarzenia, które cieszyły wielu fanów znanego nie tylko w Gorzowie, ale w całej Polsce i zagranicą. W zapowiedzi wideo, obiecywał, że przypomni starszym i młodszym fanom, kilka faktów ze swojego sportowego życia. Od 1976 roku trenował w klubie Orlęta Myślibórz pod okiem trenera Kazimierza Franczuka. […]