Lubuszanie z pasją

Owniczanie z pasją

Elżbieta i Zbigniew Goworko mieszkają w malowniczej wiosce Ownice koło Słońska.
Jak mówią sami o sobie, zawsze znajdą jakieś ciekawe zajęcie, które im sprawia przyjemność. Odwiedziłem małżeństwo i utwierdziłem się w tym co mówią. Ela zajmuje się szydełkowaniem, haftowaniem i tkaniem gobelinów. Wiele razy za swoje prace otrzymała nagrody z których jest bardzo dumna. To co wykona wystawia na różnego rodzaju jarmarkach, czy wystawach. Czasami zdarzy się coś sprzedać ? mówi Elżbieta. Jej mąż Zbyszek od wielu lat zajmuje się modelarstwem szkutniczym i na swoim koncie ma już kilkanaście modeli historycznych.
Swoją pasję rozpoczął w 4 klasie Szkoły podstawowej i to trwa do dnia dzisiejszego. Kilka modeli wraz z dokumentacją udało się Zbyszkowi sprzedać. Mimo, że już wzrok nie ten. nie poddaje się i nie ma dnia, żeby nie usiadł przy stole modelarskim.
Małżeństwo Goworko ma jedno marzenie, aby swoją pasją zarazić np. dzieci i młodzież z Ownic. Tego życzymy Eli i Zbyszkowi.

Inne z sekcji 

Gorzowianie z Pasją

Rowerowa pasja Lecha Piaseckiego Kariera kolarskiego mistrza  jest bogata w wydarzenia, które cieszyły wielu fanów znanego nie tylko w Gorzowie, ale w całej Polsce i zagranicą. W zapowiedzi wideo, obiecywał, że przypomni starszym i młodszym fanom, kilka faktów ze swojego sportowego życia. Od 1976 roku trenował w klubie Orlęta Myślibórz pod okiem trenera Kazimierza Franczuka. […]

Inauguracja sezonu żeglarskiego

Członkowie Klubu Żeglarskiego” Delfin” zainaugorowali sezon żeglarski Napierw cześć  oficjalna pod przewodnictwem komandora Tomasza Chichłowskiego, a później wspólna biesiada przy dźwiękach szant. Hubert Donke członek zarządu Klubu, podkreśla,że klub liczy 60 członków, a okres  pandemii, przeszkodził w realizacji wielu planów,ale ma nadzieję że w  najbliższym czasie, nadrobią wszelkie  zamierzenia i plany. Kapitan Marek Łuczak, dodaje,że […]