Aktualności

Wyrusz z Nami na pieszą wycieczkę


Z Hanną Żytkowską prezeską Klubu Turystyki Pieszej ” Nasza Chata” rozmawia Ryszard Waldun

Od kiedy funkcjonuje Klub i ilu jest członków?
Klub Turystyki Pieszej powstał 17 stycznia 1981 roku i działa przy Klubie ” U Szefa” Spółdzielni Mieszkaniowej „Staszica” chociaż nie skłamię że od roku 1979 kiedy to w Klubie ” U Szefa” zaczynają działać różne sekcje( w tym turystyczna). Jeżeli chodzi o członków to czynnych (uczestniczących w naszych propozycjach wycieczek) mamy obecnie prawie 50-ciu członków. To osoby od 50 do 80 lat.
Jak można się z Wami skontaktować, a może i dołączyć do grupy?

Najszybciej można poprzez nasz profil na Facebooku.
Mam nadzieję że po zapoznaniu się z naszą działalnością inni gorzowianie zdecydują się aby razem z nami brać udział w różnych ciekawych wycieczkach.
Właśnie kolejna propozycja Klubu już w najbliższą niedzielę.
Autokar wiezie nas do Santocka i wędrujemy do Mironic gdzie będzie czekać na nas autokar który zawiezie nas do naszych domów w Gorzowie.

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]