Aktualności

Zatrzymaj się i żyj

Lubuscy policjanci apelują do kierowców, aby dojeżdżając do przejazdu kolejowego zatrzymać się przed opuszczonymi rogatkami, a kiedy ich nie ma, zwracać szczególną uwagę.
Pośpiech i rutyna na drogach zawsze prowadzi do tragedii. Szczególnie w rejonach przejazdów kolejowych, gdzie w przypadku zderzenia samochodu z pociągiem, podróżni nie mają żadnych szans.

Dlatego też WŁĄCZ MYŚLENIE!

Kierowca przed wjazdem na przejazd kolejowy jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności, poruszania się z prędkością umożliwiającą zatrzymanie pojazdu w bezpiecznym miejscu, a przede wszystkim do stosowania się do znaków drogowych.

Pamiętaj, że w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia należy jak najszybciej opuścić pojazd wraz z pasażerami.

Kiedy dojdzie do wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia, zadzwoń pod numer 112 i podaj numer skrzyżowania, który znajduje się na żółtej naklejce na elementach infrastruktury kolejowej – podkreśla Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji


fot/ lubuska policja

Inne z sekcji 

Liberum veto, czyli ostatnie posiedzenie Lubuskiego Sejmiku Seniorów.

22 maja 2023 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego – VII sesja drugiej kadencji na mocy ustawy z 9 marca 2023 roku była ostatnim uroczystym spotkaniem przedstawicieli lubuskich organizacji senioralnych.

Wyrusz z Nami na pieszą wycieczkę

Z Hanną Żytkowską prezeską Klubu Turystyki Pieszej ” Nasza Chata” rozmawia Ryszard Waldun