Aktualności

Zaduszki w Czechowie

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”
Wczoraj w sali wiejskiej odbył się montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich.
Inicjatorkami widowiska dla rodziców, mieszkańców Czechowa oraz gości zaproszonych były panie Irena Krawiecka i Irena Mroczek – liderki Klubu Seniora w Czechowie, a także Irena Furmańska – radna Rady Gminy Santok.
Panie podkreślają, że świece, które są zapalone na stołach, płoną ku pamięci naszych bliskich zmarłych.
Do występów dzieci i młodzież przygotował dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich Ferdynand Sańko.
Grzegorz Łotoczko – mieszkanie Czechowa, zaangażowany w ten wieczór z udziałem uczniów z Lipek Wielkich, po zakończeniu powiedział mi, że jest wdzięczny dla dyrektora i uczniów za tak miłe występy dla zebranych mieszkańców.

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.