Aktualności

Zaduszki w Czechowie

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”
Wczoraj w sali wiejskiej odbył się montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich.
Inicjatorkami widowiska dla rodziców, mieszkańców Czechowa oraz gości zaproszonych były panie Irena Krawiecka i Irena Mroczek – liderki Klubu Seniora w Czechowie, a także Irena Furmańska – radna Rady Gminy Santok.
Panie podkreślają, że świece, które są zapalone na stołach, płoną ku pamięci naszych bliskich zmarłych.
Do występów dzieci i młodzież przygotował dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich Ferdynand Sańko.
Grzegorz Łotoczko – mieszkanie Czechowa, zaangażowany w ten wieczór z udziałem uczniów z Lipek Wielkich, po zakończeniu powiedział mi, że jest wdzięczny dla dyrektora i uczniów za tak miłe występy dla zebranych mieszkańców.

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]