Aktualności

Zaduszki w Czechowie

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”
Wczoraj w sali wiejskiej odbył się montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich.
Inicjatorkami widowiska dla rodziców, mieszkańców Czechowa oraz gości zaproszonych były panie Irena Krawiecka i Irena Mroczek – liderki Klubu Seniora w Czechowie, a także Irena Furmańska – radna Rady Gminy Santok.
Panie podkreślają, że świece, które są zapalone na stołach, płoną ku pamięci naszych bliskich zmarłych.
Do występów dzieci i młodzież przygotował dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich Ferdynand Sańko.
Grzegorz Łotoczko – mieszkanie Czechowa, zaangażowany w ten wieczór z udziałem uczniów z Lipek Wielkich, po zakończeniu powiedział mi, że jest wdzięczny dla dyrektora i uczniów za tak miłe występy dla zebranych mieszkańców.

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.