Aktualności

Włodarze Witnicy zachęcają do zmiany źródeł ciepła

Witnica, podobnie, jak wiele lubuskich samorządów, zachęca do zmiany źródeł ciepła. Chodzi o wymianę starych, kopcących pieców na ekologiczne, które wykorzystują do spalania mniej szkodliwe paliwo. – Oczywiście i my bierzemy udział w programie „Czyste powietrze”, który jest adresowany do właścicieli domków jednorodzinnych, ale nie tylko.
Warto wiedzieć, że program Czyste powietrze pozwala również ubiegać się o dofinansowanie do termomodernizacji budynków. Porady udzielane przez urzędników są bezpłatne, a punkt konsultacyjny otwarty jest  w Urzędzie Miasta w godzinach urzędowania magistratu.

Inne z sekcji 

Polsko-Niemiecka Konferencja Sieciująca projektu AGEPOL.

Polsko-Niemiecka konferencja poświęcona integracji sektora gospodarki społecznej odbyła się 26 czerwca w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Mimo ogromnego upału i zakończenia w tym dniu roku szkolnego to frekwencja i poziom dyskusji był na wysokim poziomie należnym wadze zagadnienia. Głównym celem wydarzenia było połączenie przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, wolontariatu, nauki oraz samorządów po obu […]

Kryzys demograficzny dotyka po obu stronach Odry i Nysy.

W czwartek, 11 czerwca 2026 r., w Guben odbyła się konferencja ws przyszłości transgranicznego regionu: Lubuskiego i Brandenburgii.