Aktualności

Przygotowują się do uroczystości

Niezwykłe małżeństwo, wspaniali nauczyciele, skromni i pracowici ludzie, lubiani i szanowani przez swoich uczniów.
O kim mowa? O bohaterach projektu „Ławeczka Stanisławy i Bronisława Piotrowiczów”.
Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Santok „Pomocna Dłoń” oraz Rodzina Państwa Piotrowiczów zapraszają na uroczystość podsumowującą projekt „Ławeczka Stanisławy i Bronisława Piotrowiczów”
Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej ławeczki i wieczór wspomnień o Stanisławie i Bronisławie Piotrowiczach zaplanowane jest na niedzielę 16 października 2022 r. o godz. 12.30.
Projekt dofinansowany jest ze środków Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności w ramach Lokalnego Konkursu Granatowego Działaj Lokalnie 2022 ogłoszonego przez Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych. Działania we współpracy z Akademią Filantropii w Polsce.
fot/ grafika UG Santok

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.