Aktualności

Odzieżówka dla Nadii Kimon z Gorzowa

Szkolny wolontariat „anioły dla szkoły”, działający przy Zespole Szkół Odzieżowych pod opieką Katarzyny Dziobko
zachęca do wzięcia udziału w zbiórce nakrętek, ale też zbiórce pieniędzy na rzecz małej Nadii. Nakrętki można przynosić do zespołu szkół odzieżowych, nakrętki zostaną przekazane na leczenie Nadii.  https://www.siepomaga.pl/nadia-kimon – podkreślają wolontariusze z Odzieżówki.
Wcześniactwo nie zwiastowało niczego dobrego. 26. tydzień ciąży, jedyne 1200 gramów, maleńkie ciałko walczące o życie… Tak wyglądały pierwsze chwile życia Nadii. Kilka miesięcy spędzonych w inkubatorze sprawiały, że drżałam ze strachu – podkreśla mama dziewczynki. Chciałam jedynie usłyszeć, że jest wszystko dobrze, że mogę już zabrać córeczkę do domu…
Mama Nadii, ze łzami w oczach opowiada naszemu dziennikarzowi, „Nadię wychowuję sama od 11 lat. Musiałam zrezygnować z pracy, przez co nasza sytuacja finansowa jest daleka od wymarzonej. Wszystko przecież kosztuje – rehabilitacja, odpowiedni sprzęt, wózki, dostosowanie mieszkania… Skąd na to wszystko brać środki?.
Mamy nadzieję, że zarówno w Gorzowie Wlkp, jak i całym regionie lubuskim znajdą się osoby, aby pomóc kobiecie w walce o zdrowie córki.

            


zdjęcia z arch mamy

Inne z sekcji 

Uczniowie IV LO Zwolnieni z Teorii

Milena Milej, Aleksandra Rogaczewska, Jakub Wollak oraz Jędrzej Wójcik pod kierunkiem opiekuna opiekuna Małgorzaty Janus- Greszczuk biorą udział w projekcie, w trakcie którego zbierają pieniądze i rzeczy potrzebne dla gorzowskiego schroniska dla zwierząt „Azorki”.

ZAPOMNIANA ROCZNICA

W ostatnią niedzielę stycznia br. mieszkańcy Zielonej Góry uczcili rocznicę marszu śmierci więźniarek filii obozu koncentracyjnego w Groß-Rosen, który mieścił się w barakach (obecnie market Kaufland).