Aktualności

Odzieżówka dla Nadii Kimon z Gorzowa

Szkolny wolontariat „anioły dla szkoły”, działający przy Zespole Szkół Odzieżowych pod opieką Katarzyny Dziobko
zachęca do wzięcia udziału w zbiórce nakrętek, ale też zbiórce pieniędzy na rzecz małej Nadii. Nakrętki można przynosić do zespołu szkół odzieżowych, nakrętki zostaną przekazane na leczenie Nadii.  https://www.siepomaga.pl/nadia-kimon – podkreślają wolontariusze z Odzieżówki.
Wcześniactwo nie zwiastowało niczego dobrego. 26. tydzień ciąży, jedyne 1200 gramów, maleńkie ciałko walczące o życie… Tak wyglądały pierwsze chwile życia Nadii. Kilka miesięcy spędzonych w inkubatorze sprawiały, że drżałam ze strachu – podkreśla mama dziewczynki. Chciałam jedynie usłyszeć, że jest wszystko dobrze, że mogę już zabrać córeczkę do domu…
Mama Nadii, ze łzami w oczach opowiada naszemu dziennikarzowi, „Nadię wychowuję sama od 11 lat. Musiałam zrezygnować z pracy, przez co nasza sytuacja finansowa jest daleka od wymarzonej. Wszystko przecież kosztuje – rehabilitacja, odpowiedni sprzęt, wózki, dostosowanie mieszkania… Skąd na to wszystko brać środki?.
Mamy nadzieję, że zarówno w Gorzowie Wlkp, jak i całym regionie lubuskim znajdą się osoby, aby pomóc kobiecie w walce o zdrowie córki.

            


zdjęcia z arch mamy

Inne z sekcji 

Jeszcze takiego pikniku strażackiego nie było

14 maja,  rozpoczęło się od uroczystej mszy św, którą celebrował biskup pomocniczy Paweł Socha, później uroczysty apel z udziałem wojewody Władysława Dajczaka, poseł Elżbiety Płonka i innych zaproszonych gości, z całego regionu lubuskiego. Mieszkańcy Gorzowa, oraz Lubuszanie mogli wziąć udział w pikniku rodzinnym przygotowanym przez lubuskich strażaków. Strażacy dziękowali za odznaczenia, a Lubuszanie, za liczną […]

ZUS podsumowuje

Agata Muchowska regionalny rzecznik prasowy w Zielonej Górze  informuje, iż na koniec grudnia ubiegłego roku w lubuskich oddziałach ZUS ubezpieczonych było niemal 32 tys. obcokrajowców, natomiast pod koniec marca już 33,8 tys. To oznacza, że liczba cudzoziemców wybierających nasze województwo wzrosła o 5,6 proc. Większość z nich stanowią obywatele ogarniętej wojną Ukrainy.