Aktualności

Odrestaurowane dzwi wróciły do Katedry

Zamontowanie drzwi po odrestaurowaniu to nie znak, że już koniec remontu świątyni po pamiętnym pożarze – mówi proboszcz katedry ksiądz Zbigniew Kobus.
Drzwi z drewna dębowego zostały dokładnie oczyszczone, zaimpregnowane i pomalowane, a w piątek 8 kwietnia zamontowane na dotychczasowe miejsce.
Ich wygląd robi wrażenie, a podziwiają je zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Inne z sekcji 

Jeszcze takiego pikniku strażackiego nie było

14 maja,  rozpoczęło się od uroczystej mszy św, którą celebrował biskup pomocniczy Paweł Socha, później uroczysty apel z udziałem wojewody Władysława Dajczaka, poseł Elżbiety Płonka i innych zaproszonych gości, z całego regionu lubuskiego. Mieszkańcy Gorzowa, oraz Lubuszanie mogli wziąć udział w pikniku rodzinnym przygotowanym przez lubuskich strażaków. Strażacy dziękowali za odznaczenia, a Lubuszanie, za liczną […]

ZUS podsumowuje

Agata Muchowska regionalny rzecznik prasowy w Zielonej Górze  informuje, iż na koniec grudnia ubiegłego roku w lubuskich oddziałach ZUS ubezpieczonych było niemal 32 tys. obcokrajowców, natomiast pod koniec marca już 33,8 tys. To oznacza, że liczba cudzoziemców wybierających nasze województwo wzrosła o 5,6 proc. Większość z nich stanowią obywatele ogarniętej wojną Ukrainy.