Aktualności

Mężczyźni siostry Michaeli Rak

W niedzielne popołudnie w Teatrze im Juliusza Osterwy odbyło się spotkanie z zakonnicą, która jest jedną z założycielek gorzowskiego Hospicjum.
Siostra Michaela Rak, prezentowała książkę „Mężczyźni mojego życia”, w której swoją historię opowiedziała Małgorzacie Terlikowskiej.
Zakonnica opowiada o trudnej sytuacji z ojcem, sportowych osiągnięciach oraz marzeniach.
Książka to wzruszająca opowieść zakonnicy, która nie przejdzie obojętnie obok potrzebujących.
Nie boi się rozmawiać o śmierci.
Dodam, że podczas spotkania można było nabyć książkę, a część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz hospicjum w Wilnie.

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]