Aktualności

Mężczyźni siostry Michaeli Rak

W niedzielne popołudnie w Teatrze im Juliusza Osterwy odbyło się spotkanie z zakonnicą, która jest jedną z założycielek gorzowskiego Hospicjum.
Siostra Michaela Rak, prezentowała książkę „Mężczyźni mojego życia”, w której swoją historię opowiedziała Małgorzacie Terlikowskiej.
Zakonnica opowiada o trudnej sytuacji z ojcem, sportowych osiągnięciach oraz marzeniach.
Książka to wzruszająca opowieść zakonnicy, która nie przejdzie obojętnie obok potrzebujących.
Nie boi się rozmawiać o śmierci.
Dodam, że podczas spotkania można było nabyć książkę, a część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz hospicjum w Wilnie.

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]