Aktualności

Jeszcze takiego pikniku strażackiego nie było

14 maja,  rozpoczęło się od uroczystej mszy św, którą celebrował biskup pomocniczy Paweł Socha, później uroczysty apel z udziałem wojewody Władysława Dajczaka, poseł Elżbiety Płonka i innych zaproszonych gości, z całego regionu lubuskiego. Mieszkańcy Gorzowa, oraz Lubuszanie mogli wziąć udział w pikniku rodzinnym przygotowanym przez lubuskich strażaków.
Strażacy dziękowali za odznaczenia, a Lubuszanie, za liczną pomoc, w różnych sytuacjach: podczas pożarów, wypadków, czy innych zdarzeń. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy wozów strażackich, a także pokazy i nauka pierwszej pomocy.
Nie lada gratką, był melex PSP 998, gdzie zarówno dorośli jak i dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, które będzie na wiele lat pamiątką z pikniku strażackiego.

 

Inne z sekcji 

Znamy zwycięzców Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Miło nam poinformować, że w tym roku Nominację do Głównej Nagrody w kategorii Dziennikarstwo na Pograniczu, otrzymała Marzena Wróbel-Szała

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.