Aktualności

Jeszcze takiego pikniku strażackiego nie było

14 maja,  rozpoczęło się od uroczystej mszy św, którą celebrował biskup pomocniczy Paweł Socha, później uroczysty apel z udziałem wojewody Władysława Dajczaka, poseł Elżbiety Płonka i innych zaproszonych gości, z całego regionu lubuskiego. Mieszkańcy Gorzowa, oraz Lubuszanie mogli wziąć udział w pikniku rodzinnym przygotowanym przez lubuskich strażaków.
Strażacy dziękowali za odznaczenia, a Lubuszanie, za liczną pomoc, w różnych sytuacjach: podczas pożarów, wypadków, czy innych zdarzeń. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy wozów strażackich, a także pokazy i nauka pierwszej pomocy.
Nie lada gratką, był melex PSP 998, gdzie zarówno dorośli jak i dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, które będzie na wiele lat pamiątką z pikniku strażackiego.

 

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.