Aktualności

Dobrze,że jesteś

Członkowie gorzowskiego Koła Stowarzyszenia Miłosierdzia „Wincentego a Paulo” w święto św. Wincentego a Paulo spotkali się z osobami potrzebującymi, którym pomagają, na wspólnej mszy świętej oraz poczęstunku w świetlicy św. Katarzyny, którą przy parafii na ulicy Warszawskiej prowadzą siostry Miłosierdzia.
Iwona Filon Król- sekretarz Koła gorzowskiego Stowarzyszenia powiedziała mi, że do stołówki, gdzie przygotowują obiady dla potrzebujących, chodzi ponad 20 osób i oprócz ciepłych posiłków, mogą na miejscu wykąpać się i wyprać swoje rzeczy.
Uroczystą mszę świętą koncelebrowali księża: Andrzej Kołodziejczyk oraz Henryk Wojnar.

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.