Aktualności

Szpital w Gorzowie wyróżniony

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. laureatem konkursu Wielki Modernizator 2020 Województwa Lubuskiego oraz Gepard Biznesu 2020.
Rankingi były organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu oraz portal Europejska Firma.pl; ?prześwietlono? ponad 85 tysięcy polskich firm.
Organizatorzy konkursu oceniając przedsiębiorstwa brali pod uwagę dane finansowe dostępne za lata 2018 ? 2019 zgromadzone w Krajowym Rejestrze Sądowym, wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi (większe niż 100 tys. zł.) w 2019 r., zysk netto w latach 2018 – 2019 (wyższy niż 1 tys. zł) oraz kapitał własny w latach 2018-2019 (wyższy niż 1 tys. zł).

Instytut Europejskiego Biznesu analizował wartość amortyzacji w latach 2018- 2019. W klasyfikacji znalazły się te przedsiębiorstwa, które najwięcej w Polsce inwestowały w środki trwałe. Tytuł Wieki Modernizator 2020 r. przyznawany był podmiotom, których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł. W przypadku szpitala w Gorzowie wartość odpisów amortyzacyjnych wyniosła 39,2 mln zł.
W województwie lubuskim tytuł Wielkiego Modernizatora 2020 r. uzyskało 89 firm. Tytuł Gepard Biznesu przyznano 869 przedsiębiorcom. Szpital w Gorzowie znalazł się odpowiednio na 8 miejscu (ustępując miejsca takim potentatom jak Rockwool Polska, Gedia Poland, ICT Poland czy Swiss Krono) oraz na 758 miejscu (wyprzedzając m.in. BT Topbeton, Inneko Sp. z o.o. czy eobuwie.pl S.A.).
Agnieszka Wiśniewska rzeczniczka prasowa podkreśla, że szpital w Gorzowie jest dynamicznie rozwijającą się placówką medyczną. Świadczą to tym nie tylko systematycznie wprowadzane nowe procedury medyczne i stale podnosząca swoje kwalifikacje zawodowe kadra medyczna. Potwierdzają to również dane przekazywane przez przedsiębiorstwa do Krajowego Rejestru Sądowego; te są publiczne i ogólnodostępne. Średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie wyniosła w jego przypadku 18,5 proc. To przyniosło mu tytuł Gepard Biznesu 2020.

Konkurs Gepardy Biznesu jest organizowany od 2006 r., a Wielki Modernizator od 2012 r. przez Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu; zajmują się one analizą wyników finansowych przedsiębiorstw, a przygotowane bilanse i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych. W ciągu 14 lat dokładnie sprawdzone zostały wyniki finansowe ponad 100 tysięcy polskich firm.

zdjęcie: archiwum szpitala

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.