Aktualności

Słubice otrzymały dofinansowanie do budowy hali

Gmina Słubice wystartowała w konkursie ogłoszonym przez Lubuski Urząd Marszałkowski. W ramach programu Lubuska Baza Sportowa do zdobycia było maksymalnie 100 tys. zł. Miasto otrzymało 70 proc. tej kwoty.
Pieniądze, 2,8 mln zł, którymi dysponował Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, uchwałą sejmiku województwa, podzielono między 42 gminy. ? Kwota, którą otrzymaliśmy, w stosunku do kosztów budowy sali, które wynoszą 4,8 mln zł, nie jest oczywiście duża, ale cieszymy się z otrzymania każdego wsparcia finansowego ?podkreśla Mariusz Olejniczak burmistrz Słubic. Przypomina, że wcześniej gmina dostała na te inwestycję 2,9 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Obiekt sportowy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach, którego budowa jest już mocno zaawansowana, będzie miał powierzchnię ponad 900 mkw. Oprócz sali sportowej będzie tam też sala do zajęć korekcyjnych, sanitariaty, także dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie będą mieli do dyspozycji szatnie i natryski. Przy wejściu głównym znajdować się będzie podjazd, a przy łączniku prowadzącym do szkoły ? platforma ułatwiającą komunikację uczniom niepełnosprawnym.
Sala przy ?trójce? to kolejna tego typu gminna inwestycja w przeciągu ostatnich kilku lat. Wcześniej nowoczesny obiekt stanął przy SP nr 2.
Uchwałę dotyczącą wsparcia dla gmin w ramach Lubuskiej Bazy Sportowej radni sejmiku podjęli na wczorajszej sesji. ? Cieszymy się, że radni sejmiku podjęli też decyzję o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi słubickiemu w wysokości 1 mln zł na kontynuacje budowy hali sportowej przy słubickim liceum ? mówi burmistrz Olejniczak.

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.