Aktualności

Słońsk – Warto przynależeć do OPP

O tym, że naprawdę warto mieć status Organizacji Pożytku Publicznego wie najlepiej Koło Łowieckie „Dzik” ze Słońska. Prezes Koła Franciszek Jamniuk podkreśla że byli w rejonie gorzowskim PZŁ jako pierwsze, które zdecydowało się przystąpić do OPP. Dzięki wpłatom z 1 procenta udało się zorganizować wiele inicjatyw i pomóc wielu osobom w regionie lubuskim. Myśliwi z tego Koła przez wiele lat organizowali Międzynarodowy Dzień Inwalidy, ale wirus pokrzyżował plany.
Mimo pandemii myśliwi nie poddają się i zarówno edukują dzieci, młodzież i dorosłych, oraz wspólnie z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w Ownicach uszyli maseczki ochronne, które przekazali mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Tursku oraz pacjentkom Szpitala Powiatowego w Sulęcinie.
Myśliwi z Koła Łowieckiego Dzik mówią, że poprzez swoje działania uświadamiają społeczeństwu że współczesny myśliwy nie tylko poluje, ale również pomaga.

Inne z sekcji 

Trzech mężczyzn z Gorzowa odpowie za kradzież motocykli w Niemczech

Policjanci z Gorzowa Wlkp. zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież trzech motocykli w Niemczech. Zostali zatrzymani, kiedy przewozili je w busie, a same kradzieże nie zostały jeszcze zgłoszone niemieckiej policji – poinformował dzisiaj Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. fot/ internet

Swawole winobraniowe dobiegły końca

I ja tam byłem i wino umiarkowanie z rozkoszą piłem, a to dlatego, że ostatni raz święto wina i winiarzy obchodziliśmy w 2019 roku, na co do tego roku Covid-19 nam nie pozwalał.