Aktualności

Słońsk – Warto przynależeć do OPP

O tym, że naprawdę warto mieć status Organizacji Pożytku Publicznego wie najlepiej Koło Łowieckie „Dzik” ze Słońska. Prezes Koła Franciszek Jamniuk podkreśla że byli w rejonie gorzowskim PZŁ jako pierwsze, które zdecydowało się przystąpić do OPP. Dzięki wpłatom z 1 procenta udało się zorganizować wiele inicjatyw i pomóc wielu osobom w regionie lubuskim. Myśliwi z tego Koła przez wiele lat organizowali Międzynarodowy Dzień Inwalidy, ale wirus pokrzyżował plany.
Mimo pandemii myśliwi nie poddają się i zarówno edukują dzieci, młodzież i dorosłych, oraz wspólnie z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w Ownicach uszyli maseczki ochronne, które przekazali mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Tursku oraz pacjentkom Szpitala Powiatowego w Sulęcinie.
Myśliwi z Koła Łowieckiego Dzik mówią, że poprzez swoje działania uświadamiają społeczeństwu że współczesny myśliwy nie tylko poluje, ale również pomaga.

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]