Aktualności

Słońsk – Warto przynależeć do OPP

O tym, że naprawdę warto mieć status Organizacji Pożytku Publicznego wie najlepiej Koło Łowieckie „Dzik” ze Słońska. Prezes Koła Franciszek Jamniuk podkreśla że byli w rejonie gorzowskim PZŁ jako pierwsze, które zdecydowało się przystąpić do OPP. Dzięki wpłatom z 1 procenta udało się zorganizować wiele inicjatyw i pomóc wielu osobom w regionie lubuskim. Myśliwi z tego Koła przez wiele lat organizowali Międzynarodowy Dzień Inwalidy, ale wirus pokrzyżował plany.
Mimo pandemii myśliwi nie poddają się i zarówno edukują dzieci, młodzież i dorosłych, oraz wspólnie z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w Ownicach uszyli maseczki ochronne, które przekazali mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Tursku oraz pacjentkom Szpitala Powiatowego w Sulęcinie.
Myśliwi z Koła Łowieckiego Dzik mówią, że poprzez swoje działania uświadamiają społeczeństwu że współczesny myśliwy nie tylko poluje, ale również pomaga.

Inne z sekcji 

Znamy zwycięzców Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Miło nam poinformować, że w tym roku Nominację do Głównej Nagrody w kategorii Dziennikarstwo na Pograniczu, otrzymała Marzena Wróbel-Szała

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.