Aktualności

Słońsk – Warto przynależeć do OPP

O tym, że naprawdę warto mieć status Organizacji Pożytku Publicznego wie najlepiej Koło Łowieckie „Dzik” ze Słońska. Prezes Koła Franciszek Jamniuk podkreśla że byli w rejonie gorzowskim PZŁ jako pierwsze, które zdecydowało się przystąpić do OPP. Dzięki wpłatom z 1 procenta udało się zorganizować wiele inicjatyw i pomóc wielu osobom w regionie lubuskim. Myśliwi z tego Koła przez wiele lat organizowali Międzynarodowy Dzień Inwalidy, ale wirus pokrzyżował plany.
Mimo pandemii myśliwi nie poddają się i zarówno edukują dzieci, młodzież i dorosłych, oraz wspólnie z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w Ownicach uszyli maseczki ochronne, które przekazali mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Tursku oraz pacjentkom Szpitala Powiatowego w Sulęcinie.
Myśliwi z Koła Łowieckiego Dzik mówią, że poprzez swoje działania uświadamiają społeczeństwu że współczesny myśliwy nie tylko poluje, ale również pomaga.

Inne z sekcji 

Uczniowie IV LO Zwolnieni z Teorii

Milena Milej, Aleksandra Rogaczewska, Jakub Wollak oraz Jędrzej Wójcik pod kierunkiem opiekuna opiekuna Małgorzaty Janus- Greszczuk biorą udział w projekcie, w trakcie którego zbierają pieniądze i rzeczy potrzebne dla gorzowskiego schroniska dla zwierząt „Azorki”.

ZAPOMNIANA ROCZNICA

W ostatnią niedzielę stycznia br. mieszkańcy Zielonej Góry uczcili rocznicę marszu śmierci więźniarek filii obozu koncentracyjnego w Groß-Rosen, który mieścił się w barakach (obecnie market Kaufland).