Aktualności

Proteza dla druha Krzysztofa

Jako dziennikarz na prośbę córki Ewy informowałem o stanie zdrowia i powrocie po leczeniu do domu. Rodzina, znajomi oraz chętne osoby włączyli się w zbiórkę pieniędzy na przystosowanie mieszkania dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim po amputacji nogi.
Rodzina ma nadzieję, że po udanej zbiórce na remont mieszkania uda się otworzyć serca i portfele i uzbierać pieniądze na zakup protezy. Jako dziennikarz mogę włączyć się chociaż w ten sposób, że poinformuję większość o tym, że emerytowany strażak OSP Trzemeszno lubuskie kiedyś pomagał, a teraz sam potrzebuje pomocy. Po niżej link do utworzonej zbiórki.
https://zrzutka.pl/9rb9ft

zdjęcie: arch rodziny

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.