Aktualności

Prawie 600 drzew do wycięcia

Przyrodnicy protestują, a chodzi głównie o bezpieczeństwo kierowców.
Sprawa dotyczy drzew wzdłuż drogi krajowej 22 Kostrzyn – Słońsk, gdzie planowana jest inwestycja drogowa. Piękna aleja drzew położona jest na terenie gminy Górzyca. Odbyło się spotkanie w tej kwestii, ale machina ruszyła. Przyrodnicy podkreślają, że drzewa chronią kierowców np. przed ptakami latającymi nad parkiem narodowym ?Ujście Warty” i spotkanie kierowcy z takim ptakiem może mieć różne skutki. Ale na tej drodze dochodzi także do wypadków co potwierdza policja. Mieszkańcy tych dwóch miejscowości kładą nacisk także na inną kwestię, a mianowicie na potrzebę budowy ścieżki rowerowej (o tym kilka lat temu mówili włodarze Kostrzyna nad Odrą oraz Słońska i w tej sprawie cisza).
Czas pokaże co dalej z drzewami, a także ścieżką rowerową.
Sprawę będziemy pilotować na bieżąco.

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.