Aktualności

Prawie 600 drzew do wycięcia

Przyrodnicy protestują, a chodzi głównie o bezpieczeństwo kierowców.
Sprawa dotyczy drzew wzdłuż drogi krajowej 22 Kostrzyn – Słońsk, gdzie planowana jest inwestycja drogowa. Piękna aleja drzew położona jest na terenie gminy Górzyca. Odbyło się spotkanie w tej kwestii, ale machina ruszyła. Przyrodnicy podkreślają, że drzewa chronią kierowców np. przed ptakami latającymi nad parkiem narodowym ?Ujście Warty” i spotkanie kierowcy z takim ptakiem może mieć różne skutki. Ale na tej drodze dochodzi także do wypadków co potwierdza policja. Mieszkańcy tych dwóch miejscowości kładą nacisk także na inną kwestię, a mianowicie na potrzebę budowy ścieżki rowerowej (o tym kilka lat temu mówili włodarze Kostrzyna nad Odrą oraz Słońska i w tej sprawie cisza).
Czas pokaże co dalej z drzewami, a także ścieżką rowerową.
Sprawę będziemy pilotować na bieżąco.

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.