Aktualności

Prawie 600 drzew do wycięcia

Przyrodnicy protestują, a chodzi głównie o bezpieczeństwo kierowców.
Sprawa dotyczy drzew wzdłuż drogi krajowej 22 Kostrzyn – Słońsk, gdzie planowana jest inwestycja drogowa. Piękna aleja drzew położona jest na terenie gminy Górzyca. Odbyło się spotkanie w tej kwestii, ale machina ruszyła. Przyrodnicy podkreślają, że drzewa chronią kierowców np. przed ptakami latającymi nad parkiem narodowym ?Ujście Warty” i spotkanie kierowcy z takim ptakiem może mieć różne skutki. Ale na tej drodze dochodzi także do wypadków co potwierdza policja. Mieszkańcy tych dwóch miejscowości kładą nacisk także na inną kwestię, a mianowicie na potrzebę budowy ścieżki rowerowej (o tym kilka lat temu mówili włodarze Kostrzyna nad Odrą oraz Słońska i w tej sprawie cisza).
Czas pokaże co dalej z drzewami, a także ścieżką rowerową.
Sprawę będziemy pilotować na bieżąco.

Inne z sekcji 

Znamy zwycięzców Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Miło nam poinformować, że w tym roku Nominację do Głównej Nagrody w kategorii Dziennikarstwo na Pograniczu, otrzymała Marzena Wróbel-Szała

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.