Aktualności

Nowa Lewica Słubice

Nowa Lewica w Słubicach nie zgadza się, aby jeden z placów w mieście nosił nazwę ” Żołnierzy Wyklętych”.
Czterech radnych prawicowych w Słubicach złożyło do burmistrza Mariusza Olejniczaka wniosek,aby jeden z placów w mieście nosił nazwę „Żołnierzy Wyklętych”
Z pomysłem nie zgadza się opozycja i szykuje sprzeciw.
Przewodniczący Nowej Lewicy w Słubicach Robert Włodek złoży w urzędzie miasta sprzeciw na wniosek o nadanie nazwy. Zdaniem przewodniczącego – Zrobię to z szacunku dla ofiar zbrodniarzy, do których zaliczyć można choćby Romualda Rajsa, obwinianego za śmierć dziesiątek niewinnych ludzi, w tym bezbronnych dzieci. Sprzeciw złożony będzie w urzędzie miasta w poniedziałek.
Zdania włodarza Słubic nie znam.

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.