Aktualności

Nowa Lewica Słubice

Nowa Lewica w Słubicach nie zgadza się, aby jeden z placów w mieście nosił nazwę ” Żołnierzy Wyklętych”.
Czterech radnych prawicowych w Słubicach złożyło do burmistrza Mariusza Olejniczaka wniosek,aby jeden z placów w mieście nosił nazwę „Żołnierzy Wyklętych”
Z pomysłem nie zgadza się opozycja i szykuje sprzeciw.
Przewodniczący Nowej Lewicy w Słubicach Robert Włodek złoży w urzędzie miasta sprzeciw na wniosek o nadanie nazwy. Zdaniem przewodniczącego – Zrobię to z szacunku dla ofiar zbrodniarzy, do których zaliczyć można choćby Romualda Rajsa, obwinianego za śmierć dziesiątek niewinnych ludzi, w tym bezbronnych dzieci. Sprzeciw złożony będzie w urzędzie miasta w poniedziałek.
Zdania włodarza Słubic nie znam.

Inne z sekcji 

Znamy zwycięzców Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Miło nam poinformować, że w tym roku Nominację do Głównej Nagrody w kategorii Dziennikarstwo na Pograniczu, otrzymała Marzena Wróbel-Szała

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.