Aktualności

Mieszkańcy Sulęcina wsparli rehabilitację Kasi

W sobotę 3 lipca na terenie Ogródka Jordanowskiego w Sulęcinie odbył się Piknik charytatywny podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację 5-cio letniej Kasi Wołoszko. Dziewczynka ma rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, uszkodzone nerwy, pęcherz neurogenny, stopy końsko-szpotawe, niedowład kończyn dolnych. Jest ciągle zacewnikowana i porusza się za pomocą aktywnego wózka inwalidzkiego.

Rodzina, znajomi oraz inne osoby postanowiły pomóc rodzicom dziecka w walce o jej zdrowie i zorganizowali piknik charytatywny podczas którego było wiele atrakcji dla całych rodzin. Loteria fantowa, licytacja, kiermasz książek, pokazy sprzętu strażackiego i medycznego oraz zamki i inne platformy dmuchane to tylko niektóre propozycje programu pikniku który miał jeden cel: zbiórka pieniędzy na rehabilitację Kasi.
Jak się dowiedziałem uczestnicy imprezy chętnie wzięli udział w loterii fantowej oraz licytacji i już dziś wiadomo że zebrano prawie 10 tysięcy, ale jak mówi współorganizatorka Kasia Radej liczenie potrwa kilka dni i na pewno będzie więcej pieniędzy. Mieszkańcy Sulęcina i nie tylko otworzyli swe serca i portfele dla Kasi Wołoszko.
Liliana Szewczenko która wspólnie z mężem Marcinem pomagała w organizacji podkreśla, że zasługa uczestników pikniku oraz wszystkich fundatorów gadżetów na licytację i loterię fantową.
Mama dziewczynki Martyna Wołoszko ze łzami w oczach powiedziała mi że nie spodziewała się takiego sukcesu i serdecznie dziękuję wspólnie z mężem dla fundatorów gadżetów oraz organizatorów i wszystkich wolontariuszy.

Inne z sekcji 

Krosno Odrzańskie – uroczystości

Dziennikarka radiowa i telewizyjna Dorota Zyń-Horbaczewska w gronie uhonorowanych medalem pamiątkowym „Zasłużony dla Ziemi Krośnieńskiej”

Przed tradycjo zdejma czapka wartość jej pamiętam, póki Oj – lubiła mówić babka – Kiedyść to byli Kaziuki!…..

Kaziuki to tradycyjne litewskie święto ludowe obchodzone na cześć św. Kazimierza, patrona Polski i Litwy. Polskiego królewicza – historia kaziukowego jarmarku sięga XVII wieku.