Aktualności

Koło Łowieckie „Dzik” ze Słońska edukuje

Myśliwi z Koła łowieckiego „Dzik” nie tylko polują, ale również organizują konkursy, aby społeczeństwu przybliżyć czym się zajmują, gdy nie polują, a jak się okazuje dla mieszkańców regionu lubuskiego robią dużo.

Zakończyliśmy konkurs pod hasłem „Leśne Rytmy” i na konkurs wpłynęło 9 wierszy,a najlepsze nagrodziliśmy i wyróżniliśmy- mówi Magdalena Pieczonka rzeczniczka prasowa OPP Koło Łowieckie „Dzik” Słońsk
1 miejsce Małgorzata Chańczewska
2 miejsce Joanna Dominiczak
3 miejsce Magdalena Tulej
Organizatorzy. Konkursu serdecznie dziękują za udział.
Prezes KŁ Franciszek Jamniuk podkreśla, że od wielu lat nie zapominają o mieszkańcach województwa lubuskiego i oprócz konkursów i akcji charytatywnych włączają się w inne inicjatywy. Przypomnę, że podczas pandemii wirusa wraz z wolontariuszami uszyli maseczki ochronne, które przekazali dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tursku oraz pacjentów Szpitala Powiatowego w Sulęcinie.
Koło jako pierwsze w regionie gorzowskim należało do Organizacji Pożytku Publicznego,a także jest jednym z inicjatorów powstania Stowarzyszenia Nowoczesnego Łowiectwa „Pasjonaci”
Obserwując działalność myśliwych z tego Koła mogę z czystym sumieniem podkreślić, że inne Koła mogą uczyć się od nich, że myśliwy nie tylko poluje, ale również pomaga.

Inne z sekcji 

Narodowe Święto Niepodległości

W Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.

XXIV Lubuski Tydzień Seniora

Lubuscy seniorzy swoje święto rozpoczęli od mszy świętej w konkatedrze w intencji seniorów.