Aktualności

Kasia z Sulęcinia potrzebuje pomocy

5-letnia Kasia Wołoszko z Sulęcina porusza się na wózku inwalidzkim,  ponieważ mimo że jest uśmiechniętym dzieckiem lubiącym między innymi bitą śmietanę i „psi patrol”, choruje, a mimo że jej rodzice walczą o jej zdrowie, to koszty rehabilitacji przekraczają budżet rodziny.
I stąd także piknik charytatywny w sobotę 3 lipca w sulęcińskim Ogródku Jordanowskim.
Organizatorki pikniku bo jest ich trzy: Liliana Szewczenko, Joanna Zielińska, Justyna Misiejuk czują w sercu, że warto pomagać i stąd zaangażowanie w akcję pomocy dla Kasi.

Dziewczynka ma rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, uszkodzone nerwy, pęcherz neurogenny, stopy końsko-szpotawe, niedowład kończyn dolnych. Jest ciągle zacewnikowana.

Pani Liliana wierzy, że Bóg zsyła niepełnosprawne dziecko takim rodzicom, których jest pewny że będą je kochać i walczyć o jego zdrowie i życie jednak pytań jest dużo i „przyszywana” ciocia Liliana napisała list. Czego dotyczy i do kogo jest adresowany oceńcie sami.

Wiem , że jesteś tam…
Bo dziewczynkę , którą przysłałeś tu do nas jest wyjątkowa lecz wyprawiona ze zbyt ogromnym bagażem życia które dźwiga na swoich barkach.
Rozszczep kręgosłupa ,wodogłowie, różne schorzenia uniemożliwiają jej radość dzieciństwa, z którego powinna czerpać garściami swoje marzenia.
Czy mam żal…?
Czy mogę prosić o coś więcej niż jest życie…?
To bez wątpienia pytanie do nieba…
Czy wiesz że Kasia lubi świnkę Peppe, psi patrol i kolor różowy?
Bitą śmietanę i gruszki?
To wesoła dziewczynka ,pogodna,oraz bystra jak strumyk ,który pokolorowałeś swoją barwą.
Bo ktoś to pokolorował przecież -prawda?
Czy możesz zrobić to ponownie? I pokolorować życie Kasi? By nie było w nim bólu, strachu i łez?
Aby mogła budzić się rano z uśmiechem obdarowując nim wszystkich.
Siedząc na kolanach swojej mamy układając kwiaty nucąc piosenkę?
Pociesz serce Kasi… ona czeka na radość życia, dla Ciebie to mały gest, dla niej duży krok.
Wiem że jesteś tam…

Opracowano przy współpracy organizatorek i rodziców.

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]