Aktualności

Cykliści czekają na ścieżkę rowerową Słońsk-Kostrzyn nad Odrą

Można by było stwierdzić, że pandemia wirusa nie sprzyja wycieczkom rowerowym jednak to nie prawda, bo rozwijając swoją pasję jazdy rowerem można z przyjaciółmi zwiedzać okolicę gminy Słońsk nie wyjeżdżając na drogę krajową pomiędzy miejscowościami.
Dobrym przykładem jest Dariusz Frybel ze Słońska, który wraz ze znajomymi skupili się w grupie cyklistów o nazwie „Covid 19 bike Słońsk” Samotnie lub grupą mają swoje ulubione miejsca które zwiedzają na dwóch kółkach.
Kilka dni temu cyklistów ze Słońska odwiedzili rowerzyści z Sulechowa i na wspólnej wycieczce wymienili się doświadczeniami, grupa ze Słońska pokazała urokliwe miejsca gminy, a goście z Sulechowa zaprosili ich w swoje tereny.
Współpraca pomiędzy Covid 19 bike Słońsk,a grupą BikeSul nabiera tempa.
Promocja terenów w Słońsku i Sulechowie trwa, więc warto ją kontynuować.

Inne z sekcji 

Uczniowie IV LO Zwolnieni z Teorii

Milena Milej, Aleksandra Rogaczewska, Jakub Wollak oraz Jędrzej Wójcik pod kierunkiem opiekuna opiekuna Małgorzaty Janus- Greszczuk biorą udział w projekcie, w trakcie którego zbierają pieniądze i rzeczy potrzebne dla gorzowskiego schroniska dla zwierząt „Azorki”.

ZAPOMNIANA ROCZNICA

W ostatnią niedzielę stycznia br. mieszkańcy Zielonej Góry uczcili rocznicę marszu śmierci więźniarek filii obozu koncentracyjnego w Groß-Rosen, który mieścił się w barakach (obecnie market Kaufland).