Aktualności

Pacjent ?0? opuścił szpital w Gorzowie

2 kwietnia pierwszy pacjent jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Gorzowie z potwierdzoną obecnością koronawirusa opuścił lecznicę. Jego wyzdrowienie dwukrotnie potwierdzone zostało wynikami badań laboratoryjnych. Spędził w szpitalu 12 dni.

Mężczyzna trafił do gorzowskiego szpitala w niedzielę 22 marca. Kilka dni wcześniej skarżył się na kaszel. Gdy leczenie syropami nie pomagało ? przyszedł do lecznicy. Po wstępnej kwalifikacji w namiotach został skierowany na izbę przyjęć. Tam pobrano mu próbkę do badań. Wieczorem przyszedł wynik. Pozytywny.

– Bałem się. Bałem się o siebie, swoją rodzinę, rodziców i młodsze rodzeństwo ? mówi Patryk, pacjent ?0?. – Zacząłem się zastanawiać, gdzie mogłem się zarazić. W pierwszej chwili pomyślałem, że to od kolegi, który wcześniej był za granicą. Wkrótce okazało się, że on też miał robione badania. U niego wyszły negatywnie. Do dzisiaj nie wiem, jak to się stało, że zostałem zakażony.

Prawie dwa tygodnie spędzone w oddziale zakaźnym w odosobnieniu to równocześnie samotność.

– Żeby sobie poradzić z emocjami dzwoniłem do znajomych i rodziny, korzystałem z Internetu, oglądałem filmy ? opowiada. – Spacery nie wchodziły w grę. Mogłem poruszać się tylko po pokoju. Miałem tu dobrą opiekę. Personel przychodził, pytał czy mi czegoś nie brakuje. Mimo, że był to dla mnie trudny czas wszystkich będę wspominał miło. Najbardziej panią Basię, która rozmowami umilała mi czas. Pozytywnie zaskoczyło mnie szpitalne żywienie. Dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i paniom salowym za opiekę.

Badania pobranych od pacjenta ?0? dwóch ostatnich próbek potwierdziły, że jest zdrowy i może opuścić szpital.

– To, że pacjent jest wypisywany nie znaczy, że jego życie całkowicie wróci do normy – wyjaśnia Stanisław Weryszko, lekarz z Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Gorzowie Wlkp. – Czeka go jeszcze dwutygodniowa kwarantanna w domu, mimo że jest wyleczony – musi na siebie uważać- podkreśla Robert Surowiec- wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

O godz. 15.00 (w czwartek 2 kwietnia) na oddziale zakaźnym w Gorzowie było 2 pacjentów potencjalnie podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Wyniki pobranych od nich próbek będą znane w piątek.

Na podstawie informacji Agnieszki Wiśniewskiej, rzeczniczki prasowej szpitala.
fot: szpital Gorzów.

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.