Aktualności

Pacjent ?0? opuścił szpital w Gorzowie

2 kwietnia pierwszy pacjent jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Gorzowie z potwierdzoną obecnością koronawirusa opuścił lecznicę. Jego wyzdrowienie dwukrotnie potwierdzone zostało wynikami badań laboratoryjnych. Spędził w szpitalu 12 dni.

Mężczyzna trafił do gorzowskiego szpitala w niedzielę 22 marca. Kilka dni wcześniej skarżył się na kaszel. Gdy leczenie syropami nie pomagało ? przyszedł do lecznicy. Po wstępnej kwalifikacji w namiotach został skierowany na izbę przyjęć. Tam pobrano mu próbkę do badań. Wieczorem przyszedł wynik. Pozytywny.

– Bałem się. Bałem się o siebie, swoją rodzinę, rodziców i młodsze rodzeństwo ? mówi Patryk, pacjent ?0?. – Zacząłem się zastanawiać, gdzie mogłem się zarazić. W pierwszej chwili pomyślałem, że to od kolegi, który wcześniej był za granicą. Wkrótce okazało się, że on też miał robione badania. U niego wyszły negatywnie. Do dzisiaj nie wiem, jak to się stało, że zostałem zakażony.

Prawie dwa tygodnie spędzone w oddziale zakaźnym w odosobnieniu to równocześnie samotność.

– Żeby sobie poradzić z emocjami dzwoniłem do znajomych i rodziny, korzystałem z Internetu, oglądałem filmy ? opowiada. – Spacery nie wchodziły w grę. Mogłem poruszać się tylko po pokoju. Miałem tu dobrą opiekę. Personel przychodził, pytał czy mi czegoś nie brakuje. Mimo, że był to dla mnie trudny czas wszystkich będę wspominał miło. Najbardziej panią Basię, która rozmowami umilała mi czas. Pozytywnie zaskoczyło mnie szpitalne żywienie. Dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i paniom salowym za opiekę.

Badania pobranych od pacjenta ?0? dwóch ostatnich próbek potwierdziły, że jest zdrowy i może opuścić szpital.

– To, że pacjent jest wypisywany nie znaczy, że jego życie całkowicie wróci do normy – wyjaśnia Stanisław Weryszko, lekarz z Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Gorzowie Wlkp. – Czeka go jeszcze dwutygodniowa kwarantanna w domu, mimo że jest wyleczony – musi na siebie uważać- podkreśla Robert Surowiec- wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

O godz. 15.00 (w czwartek 2 kwietnia) na oddziale zakaźnym w Gorzowie było 2 pacjentów potencjalnie podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Wyniki pobranych od nich próbek będą znane w piątek.

Na podstawie informacji Agnieszki Wiśniewskiej, rzeczniczki prasowej szpitala.
fot: szpital Gorzów.

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]