Aktualności

Bieg na Dzień Kobiet w Kostrzynie nad Odrą

Burmistrz Kostrzyna nad Odrą dr Andrzej Kunt serdecznie zaprasza mieszkanki miasta i nie tylko do udziału w I Biegu Kobiet, który obędzie się 8 marca od godziny 11.00 na Placu Wojska Polskiego w samym centrum miasta. Jak poinformowała mnie Karolina Kunt z biura promocji miasta- zgłoszenia przyjmowane są do 6 marca w Miejskim Ośrodku Sportu, a szczegóły dostępne są na plakacie i stronie internetowej miasta. Kobiety w różnym wieku będą biegły w spódnicy, na różnych dystansach i na pewno nie zabraknie dla uczestniczek nagród niespodzianek.
Oto kategorie, w których wezmą udział kobiety:
*dziewczynki do 6 lat ( dystans 100 metrów)
* bieg kobiet ( dystans około 3 kilometrów)
– kat: 2004 -1991
– kat: 1990-1981
– kat: 1980 +
Szczególnie widowiskowa będzie kategoria na (500 metrów) Bieg Mamy z córką.
Będzie czekać nagroda specjalna za „najfajniejszy strój”.
Panie biorą udział w imprezie, a panowie przychodzą i je dopingują.

 

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.