Aktualności

Uwaga mieszkańcy Kostrzyna

Po mieście chodzi fałszywy ksiądz i ministrant. Kolęda rozpoczęta.
Łatwy sposób na ?lewy” zarobek przyjęli sobie za cel chłopiec oraz mężczyzna, którzy chodzą po mieście i odwiedzają mieszkańców, szczególnie tych, którym do świątyni za daleko i nie wiedzą kiedy rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie. Chłopczyk śpiewa kolędę, a starszy pan chodzi z nim, żeby było bezpieczniej. Niektórzy mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą chcieli informować policję, ale nie zdążyli, bo duet szybko oddalił się z miejsca fałszywej kolędy. Dodajmy, iż na terenie miasta są dwie parafie i ta prawdziwa kolęda rozpoczyna się na początku stycznia i na pewno będzie ogłoszona podczas mszy.

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.