Aktualności

Dzieci z Wędrzyna bawiły się na pikniku

Na terenie Szkoły Podstawowej w Wędrzynie koło Sulęcina odbył się piknik integracyjny dla uczniów klasy 4b. To inicjatywa rady rodziców z przewodniczącą Wiolettą Starybrat na czele. Dzięki licznym sponsorom dzieci oraz ich rodziny miały ognisko z pieczeniem kiełbasek, lody na ochłodę, oraz liczne konkursy z nagrodami. Dzieci oraz rodzice skakali na skakance, przeciągali linę i brali udział w konkursie karaoke Przewodnicząca Starybrat podkreśla, że to nie pierwszy tego typu piknik. Pierwszy odbył się jesienią ubiegłego roku nad jeziorem w Ostrowiu, a tegoroczny przedwakacyjny w amfiteatrze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego. Inicjatywa rodziców to super pomysł, aby uczniowie z naszej klasy mogli spotkać się nie tylko w sali lekcyjnej, ale również podczas takich pikników bawiąc się i jeszcze bardziej zacieśniając więzi koleżeńskie – powiedziała mi Anna Turek wychowawczyni klasy 4b. To dla mnie był także super spędzony czas ponieważ już drugi raz zostałem poproszony o poprowadzenie pikniku.
Ta właśnie impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc firm i instytucji. Mam tu na myśli: Intermarche Sulęcin, Hurtownia Napojów Ostrów Leszek Blauciak, Stacja diagnostyczna MASS Mariusz Siarka Sulęcin, Piotr Gudacz sklep sportowy w Sulęcinie, Krzysztof Sobieraj Zakład Przetwórstwa Mięsnego Krzeszyce, Producent Pieczywa Leks Sulęcin, Market Dom i Ogród Lucyna i Bogdan Łankowscy, Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą, Specjalna Strefa Ekonomiczna w Kostrzynie nad Odrą. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
Organizatorzy serdecznie dziękują dyrekcji Przedszkola nr 1 w Sulęcinie za pomoc w organizacji pikniku. Wielkie dzięki za pomoc przy organizacji pikniku należą się również Weronice i Irkowi Bajdyszak z Sulęcina.

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]