Aktualności

Dzieci z Wędrzyna bawiły się na pikniku

Na terenie Szkoły Podstawowej w Wędrzynie koło Sulęcina odbył się piknik integracyjny dla uczniów klasy 4b. To inicjatywa rady rodziców z przewodniczącą Wiolettą Starybrat na czele. Dzięki licznym sponsorom dzieci oraz ich rodziny miały ognisko z pieczeniem kiełbasek, lody na ochłodę, oraz liczne konkursy z nagrodami. Dzieci oraz rodzice skakali na skakance, przeciągali linę i brali udział w konkursie karaoke Przewodnicząca Starybrat podkreśla, że to nie pierwszy tego typu piknik. Pierwszy odbył się jesienią ubiegłego roku nad jeziorem w Ostrowiu, a tegoroczny przedwakacyjny w amfiteatrze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego. Inicjatywa rodziców to super pomysł, aby uczniowie z naszej klasy mogli spotkać się nie tylko w sali lekcyjnej, ale również podczas takich pikników bawiąc się i jeszcze bardziej zacieśniając więzi koleżeńskie – powiedziała mi Anna Turek wychowawczyni klasy 4b. To dla mnie był także super spędzony czas ponieważ już drugi raz zostałem poproszony o poprowadzenie pikniku.
Ta właśnie impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc firm i instytucji. Mam tu na myśli: Intermarche Sulęcin, Hurtownia Napojów Ostrów Leszek Blauciak, Stacja diagnostyczna MASS Mariusz Siarka Sulęcin, Piotr Gudacz sklep sportowy w Sulęcinie, Krzysztof Sobieraj Zakład Przetwórstwa Mięsnego Krzeszyce, Producent Pieczywa Leks Sulęcin, Market Dom i Ogród Lucyna i Bogdan Łankowscy, Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą, Specjalna Strefa Ekonomiczna w Kostrzynie nad Odrą. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
Organizatorzy serdecznie dziękują dyrekcji Przedszkola nr 1 w Sulęcinie za pomoc w organizacji pikniku. Wielkie dzięki za pomoc przy organizacji pikniku należą się również Weronice i Irkowi Bajdyszak z Sulęcina.

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.