Aktualności

Alan tysięcznym noworodkiem gorzowskiego szpitala

W Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim na świat przyszedł Alan. To tysięczne w tym roku dziecko urodzone w gorzowskiej lecznicy. Powodów do radości mamy więcej, bo jak się okazuje, wrzesień pod względem liczby porodów był rekordowy w historii nie tylko tego roku, ale całej historii szpitala- podkreśla Agnieszka Wiśniewska rzeczniczka gorzowskiego szpitala.
Alan jest gorzowianinem, synem pani Aleksandry i pana Damiana z Gorzowa. W dniu narodzin ważył 3860 g i mierzył 59 cm. Zgodnie z tradycją gorzowskiego szpitala chłopiec dostał od lecznicy prezent. To mata edukacyjna, która wspomaga rozwój psychomotoryczny dziecka.
– Okrągłe liczby mają coś w sobie niezwykłego. My też to czujemy, i dlatego każde 500 i 1000 dziecko obsypujemy prezentami. Co nas cieszy najbardziej, to fakt, że te prezenty co roku wręczmy wcześniej, bo to oznacza, że coraz wiece pan wybiera nasz szpital na miejsce usłyszenia pierwszego krzyku swojego potomka. Składa się na to wiele czynników, m.in. to, że nasz dzięki nowemu kierownictwu oddziału nasze położnictwo się zmienia. Personel jest otwarty na szkolenia, kursy, a dobro i komfort zarówno matki jak i dziecka jest dla niego bardzo ważny ? mówi Robert Surowiec ? wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
Zmiany widać gołym okiem. Coraz częściej mówią zgodnie mamy.
– Pierwsze dziecko rodziłam za granicą, ale tu też opieka jest dobra. Chciałabym już wracać do domu, bo już mi jest tęskno do 2,5 letniej córki, która też czeka na nasz powrót i moment, kiedy zobaczy swojego młodszego brata, któremu sama wybrała imię, ale na gorzowski szpital nie mogę powiedzieć niczego złego. Na oddziale jest czysto, opieka położnych i lekarzy jest na bardzo wysokim poziomie ? mówiła mama Alana.
Podobnego zdania jest jej sąsiadka z sali.
Tysięczny poród w gorzowskim szpitalu do tej pory zawsze odbywał się w październiku. W ostatnich latach najwcześniej – 3, najpóźniej – 12 października.
Tegoroczny wrzesień jest miesiącem rekordowym w ponad 30 letniej historii szpitala. Do tej pory na bloku porodowym rodziło się niewiele ponad 100 dzieci w miesiącu. We wrześniu na świat przyszło aż 139 dzieci. Nieco mniej ? 121 – porodów odnotowaliśmy w lipcu 2109 r.
– Czekamy na kolejne rekordy. Przyszłość zapowiada się optymistycznie, bo w ciągu dwóch pierwszych dni października na świat przyszło już 12 dzieci ? dodaje wiceprezes lecznicy ? Robert Surowiec.

Na podstawie info szpitala w Gorzowie

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.