Aktualności

Rodzinnie na wigilii w Domu św. Brata Alberta w Gorzowie

Około 50-ciu mężczyzn w większości bezdomnych zasiadło do wieczerzy wigilijnej
w Domu św. Brata Alberta przy ulicy Strażackiej w Gorzowie Wlkp.
Było wspólne kolędowanie, świąteczne życzenia oraz dzielenie się opłatkiem. Dwanaście potraw wigilijnych przygotowali mężczyźni mający dyżury na kuchni. Wiele smakołyków dla domu przekazały firmy i osoby indywidualne, a świąteczne prezenty przygotowali uczniowie jednej z gorzowskich szkół.
Życzenia mieszkańcom domu złożyli osobiście uczestniczący w wieczerzy wigilijnej Stanisław Żytkowski, prezes Koła Gorzowskiego Towarzystwa Pomocy
im. św. Brata Alberta, Piotr Kuśmider – wiceprezes, Mieczysław Zawałka – kierownik Domu oraz proboszcz parafii oraz kapelan Domu ks. Wojciech Miłek.

fot. arch. Domu św. Brata Alberta

Inne z sekcji 

Kryzys demograficzny dotyka po obu stronach Odry i Nysy.

W czwartek, 11 czerwca 2026 r., w Guben odbyła się konferencja ws przyszłości transgranicznego regionu: Lubuskiego i Brandenburgii.

WIO KONIKU A JAK SIĘ POSTARASZ …

Czy Chłopiec z Konikiem powróci z emigracji do swej małej ojczyzny – Krosna Odrzańskiego?