Aktualności

„Składam się z drogi” – premiera książki Romy Natalii Szulim już 26 maja

Nie każda droga jest prosta. Ale każda – jeśli tylko pozwolimy sobie ją przeżyć – niesie sens.
Roma Natalia Szulim wraca z nową książką – jeszcze bliższą, bardziej osobistą i poruszającą. „Składam się z drogi” to kontynuacja znanych i cenionych „Grzybków w occie”, ale to także coś więcej. To opowieść o tym, co nas buduje i przewartościowuje – miłość, strata, radość, czułość wobec najzwyklejszych dni.

Nieprzypadkowo premiera przypada na 26 maja – Dzień Matki. Bo ta książka to także hołd: dla kobiet, dla matek, dla tych, które niosą w sobie czułość i siłę.

Roma pisze:
„To zapis duszy, emocji, kobiecej siły i delikatności.”



Jeśli potrzebujesz książki, która Cię zatrzyma, przytuli i przypomni, że warto iść – nawet jeśli czasem błądzimy – sięgnij po „Składam się z drogi”.

Z całego serca polecamy i zapraszamy do lektury!



foto/ ze zbiorów Roma Natalia Szulim

Inne z sekcji 

Kryzys demograficzny dotyka po obu stronach Odry i Nysy.

W czwartek, 11 czerwca 2026 r., w Guben odbyła się konferencja ws przyszłości transgranicznego regionu: Lubuskiego i Brandenburgii.

WIO KONIKU A JAK SIĘ POSTARASZ …

Czy Chłopiec z Konikiem powróci z emigracji do swej małej ojczyzny – Krosna Odrzańskiego?