Informacje, komunikaty, oświadczenia

Informacja prasowa szpitala przy Dekerta w Gorzowie

Mamy, którym przed porodem wyjdzie dodatni wynik testu na COVID-19, po rozwiązaniu będą mogły mieć przy sobie dzieci. Wracają też odwiedziny na oddziale dla wcześniaków.
Od czwartku (17 marca) panie rodzące w naszym szpitalu, mimo dodatniego wyniku testu na COVID-19, będą mogły przebywać w jednej sali w dziećmi.
– Oczywiście jeśli wyrażą taką chęć, a stan zdrowia mamy i noworodka będzie zadawalający. Właśnie zostały wprowadzone odpowiednie procedury i będziemy robić wszystko, żeby dzieci były z mami – mówi dr n. med. Barbara Michalczyk, która właśnie przejęła stery Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Opieki Nad Noworodkiem.
Dr n. med. Barbara Michalczyk jest specjalistką pediatrii, neonatologii oraz neurologii dziecięcej. Przez ostatnie 15 lat była związana z Kliniką Patologii Noworodka w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Szczecinie.
Jedną z pierwszych decyzji nowej szefowej oddziału jest wprowadzenie możliwość odwiedzin wcześniaków. Mamy maluszków przebywających długotrwale na oddziale mogą codziennie przychodzić do pociech.
– Oczywiście musi być to bezpieczne zarówno dla maluszków jak i dla personelu szpitala. Dlatego dwa razy w tygodniu mamy muszą robić testy w kierunku COVID-19 – tłumaczy dr Barbara Michalczyk.
Mamy wcześniaków dostają stałe skierowanie na wymazy, a testy są robione na koszt szpitala.
W tej chwili na oddziale jest siedmioro wcześniaków, w tym czworo długo hospitalizowanych. Mamy tych maluszków do tej pory codziennie dostawały zdjęcia dzieci i relacje o ich „postępach”.
red, fot. Szpitala