Folklor

Okrągły jubileusz

Zespół śpiewaczy z Siecieborzyc został założony w 2002 roku i pod nazwą „Siecieborzanki” występował na wiejskich uroczystościach. Ośmiu paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, które zapoczątkowały działalność zespołu, udało się zarazić pasją do śpiewania innych mieszkańców i z roku na rok zespół zyskiwał nowych członków. Dołączyli do pań panowie, młodzież i dzieci, wzbogacając brzmienie zespołu. Swoje dziesięciolecie działalności zespół świętował już w dwudziestoczteroosobowym składzie (w tym czworo dzieci).
Od roku 2004 z zespołem współpracuje znakomity muzyk, Włodzimierz Czernisz, który nie tylko akompaniuje, ale także ma swój udział w doborze repertuaru, opracowuje aranżację utworów i czuwa nad jakością zespołowego śpiewu.
W roku 2006 zespół zmienił nazwę i od tego czasu możemy go jako „Wrzosy” usłyszeć na różnego rodzaju przeglądach, festiwalach i imprezach okolicznościowych. W repertuarze zespołu znajdziemy pieśni i piosenki ludowe, patriotyczne, popularne i biesiadne oraz kolędy i pastorałki. Kierowniczką zespołu jest Anna Kacprzak.
Od 2009 roku zespół działa jako jedna z sekcji Szprotawskiego Domu Kultury.
15 października w sali w świetlicy wiejskiej w Siecieborzycach świętowano 20-lecie działalności zespołu „Wrzosy”. Na scenie zaprezentowały się oprócz jubilatów zespoły: „Astry” ze Szprotawy, „Dojrzałe Kłosy” ze Szprotawy, „Luna Rosa” z Jelenina, „One i On” ze Szprotawy, „Stypułowianie” ze Stypułowa i „Tulowianki” z Borowiny.
Był szampan, tort urodzinowy i wiele serdecznych życzeń od władz samorządowych oraz przyjaciół i sympatyków zespołu.

Inne z sekcji 

FolkoLove – program wsparcia zespołów ludowych i grup śpiewaczych

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze realizowało pilotażowy program wsparcia zespołów ludowych i grup śpiewaczych, który obejmował trzy powiaty: żarski, żagański oraz krośnieński.

X Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Organizatorem festiwalu jest Gminne Stowarzyszenie Zespołów Śpiewaczych „Śpiewajmy Razem”, działające na terenie gminy wiejskiej Żary.