Folklor

Kostrzyn nad Odrą

Na cygańską nutę
Zespół  Romani Dance prowadzony przez Annę Dębicką wystąpił gościnnie w Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora ” w Kostrzynie nad Odrą, w ramach obchodów Tygodnia z Tańcem.
W czści artystycznej zaprezentowałuy się Jadwiga Puchała, Urszula Pomorska i Hanna Pomorska z programem na nutę cygańską
 Jadwiga Puchała zaśpiewała cygańskie utwory tradycyjne oraz piosenki własnej kompozycji. Urszula Pomorska I Hanna Pomorska zaprezentowały się w tradycyjnych tańcach polskiej Romy. Atmosfera była szampańska, mieszkańcy Domu chętnie wzięli udział w zabawach integracyjnych. Zespół wystąpił na zaproszenie Dyrektor Domu  Bogusławy Strojnowskiej.
Dziękuję bardzo za zaproszenie i cieszę sieę że mogłyśmy piosenką i tańcem wneść iskierkę radości dla wszystkich obecnych, ktorzy gorąco nas przyjęli i się z nami bawili. Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie i życzymy dużozdrówka, dużo radości i wytrwałości- mówi Jadwiga Puchała

Inne z sekcji 

XIV Przegląd Piosenki i Pieśni Religijnej „Angelana”

Na placu przy kościele parafialnym w Olbrachtowie w gminie wiejskiej Żary po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, odbył się kolejny przegląd „Angelana”.

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.