Folklor

Kostrzyn nad Odrą

Na cygańską nutę
Zespół  Romani Dance prowadzony przez Annę Dębicką wystąpił gościnnie w Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora ” w Kostrzynie nad Odrą, w ramach obchodów Tygodnia z Tańcem.
W czści artystycznej zaprezentowałuy się Jadwiga Puchała, Urszula Pomorska i Hanna Pomorska z programem na nutę cygańską
 Jadwiga Puchała zaśpiewała cygańskie utwory tradycyjne oraz piosenki własnej kompozycji. Urszula Pomorska I Hanna Pomorska zaprezentowały się w tradycyjnych tańcach polskiej Romy. Atmosfera była szampańska, mieszkańcy Domu chętnie wzięli udział w zabawach integracyjnych. Zespół wystąpił na zaproszenie Dyrektor Domu  Bogusławy Strojnowskiej.
Dziękuję bardzo za zaproszenie i cieszę sieę że mogłyśmy piosenką i tańcem wneść iskierkę radości dla wszystkich obecnych, ktorzy gorąco nas przyjęli i się z nami bawili. Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie i życzymy dużozdrówka, dużo radości i wytrwałości- mówi Jadwiga Puchała

Inne z sekcji 

FolkoLove – program wsparcia zespołów ludowych i grup śpiewaczych

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze realizowało pilotażowy program wsparcia zespołów ludowych i grup śpiewaczych, który obejmował trzy powiaty: żarski, żagański oraz krośnieński.

X Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Organizatorem festiwalu jest Gminne Stowarzyszenie Zespołów Śpiewaczych „Śpiewajmy Razem”, działające na terenie gminy wiejskiej Żary.