Folklor

XXIV Gminna Biesiada Śpiewacza

29 czerwca w Olbrachtowie na dorocznej biesiadzie spotkały się zespoły śpiewacze, działające na terenie gminy wiejskiej Żary. Cechą charakterystyczną gminnych biesiad jest ich tematyczność. Tegoroczna biesiada odbywała się pod hasłem ?Hity na czasie?, a każdy z zespołów miał za zadanie napisać własny tekst do jednego ze znanych i popularnych utworów muzycznych. Dało to w efekcie różnorodność repertuarową, ale widzów pozbawiło w wielu przypadkach możliwości śpiewania razem z zespołem.
Na scenie zaprezentowały się kolejno: ?Łazowianki? z Łazu, ?Wesoła Gromada? z Mirostowic Górnych, ?Wrzos? z Mirostowic Dolnych, ?Karolinki? z Grabika, Rodzina Muzykująca z Łukaw, ?Bobrzanki? z Nowogrodu Bobrzańskiego (gościnnie), ?Jutrzenka? z Olbrachtowa, ?Chabry? ze Złotnika, ?Bieniowianki? z Bieniowa, ?Jarzębina? z Sieniawy Żarskiej, ?Szyszynianki? z Biedrzychowic Dolnych, ?Złoty Kłos? z Marszowa, ?Mała Tęcza? z Olbrachtowa i ?Czerwona Jarzębina? z Lubanic. Biesiadę prowadziła Anna Kochanowska.

Mimo lejącego się z nieba żaru tak wykonawcy, jak widzowie i organizatorzy znakomicie znieśli walkę z upałem, a dobry nastrój nikogo nie opuszczał. Biesiadę zakończyła zabawa pod gołym niebem.

Inne z sekcji 

XIV Przegląd Piosenki i Pieśni Religijnej „Angelana”

Na placu przy kościele parafialnym w Olbrachtowie w gminie wiejskiej Żary po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, odbył się kolejny przegląd „Angelana”.

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.