Folklor

XV Przegląd Zespołów Śpiewaczych

14 lipca na placu przy świetlicy wiejskiej odbyła się jubileuszowa edycja stypułowskiego przeglądu. Organizatorami imprezy byli: zespół śpiewaczy ?Stypułowianie?, sołtys i Rada Sołecka wsi Stypułów oraz Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Urzędu Miasta Kożuchów, Banku Spółdzielczego w Kożuchowie, kożuchowskiego Centrum Kultury ?Zamek? oraz Henryka Naranowicza.
Na scenie zaprezentowały się kolejno zespoły: ?Jarzębinki? z Otynia, ?Niezapominajki? z Nowej Soli, ?Gościeszanki? z Gościeszowic, duet ?Li Rosa? z Kożuchowa, ?Złoty Kłos? z Marszowa, ?Luna Rosa? z Jelenina, ?Stypułowianie? ze Stypułowa i Kapela Watra z Brzeźnicy. Koncert poprowadził Jakub Kłyszejko.
W przerwie wystąpiła młodziutka akordeonistka Marta Zalas, mieszkanka Stypułowa i jak co roku uczestników przeglądu odwiedził stypułowski Bartek.
Zespoły uczestniczące w przeglądzie otrzymały pamiątkowe puchary i drobne upominki.

 

Inne z sekcji 

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Kostrzyn nad Odrą

Na cygańską nutę Zespół  Romani Dance prowadzony przez Annę Dębicką wystąpił gościnnie w Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora ” w Kostrzynie nad Odrą, w ramach obchodów Tygodnia z Tańcem. W czści artystycznej zaprezentowałuy się Jadwiga Puchała, Urszula Pomorska i Hanna Pomorska z programem na nutę cygańską  Jadwiga Puchała zaśpiewała cygańskie utwory tradycyjne oraz piosenki własnej […]