Folklor

XV Przegląd Zespołów Śpiewaczych

14 lipca na placu przy świetlicy wiejskiej odbyła się jubileuszowa edycja stypułowskiego przeglądu. Organizatorami imprezy byli: zespół śpiewaczy ?Stypułowianie?, sołtys i Rada Sołecka wsi Stypułów oraz Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Urzędu Miasta Kożuchów, Banku Spółdzielczego w Kożuchowie, kożuchowskiego Centrum Kultury ?Zamek? oraz Henryka Naranowicza.
Na scenie zaprezentowały się kolejno zespoły: ?Jarzębinki? z Otynia, ?Niezapominajki? z Nowej Soli, ?Gościeszanki? z Gościeszowic, duet ?Li Rosa? z Kożuchowa, ?Złoty Kłos? z Marszowa, ?Luna Rosa? z Jelenina, ?Stypułowianie? ze Stypułowa i Kapela Watra z Brzeźnicy. Koncert poprowadził Jakub Kłyszejko.
W przerwie wystąpiła młodziutka akordeonistka Marta Zalas, mieszkanka Stypułowa i jak co roku uczestników przeglądu odwiedził stypułowski Bartek.
Zespoły uczestniczące w przeglądzie otrzymały pamiątkowe puchary i drobne upominki.

 

Inne z sekcji 

FolkoLove – program wsparcia zespołów ludowych i grup śpiewaczych

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze realizowało pilotażowy program wsparcia zespołów ludowych i grup śpiewaczych, który obejmował trzy powiaty: żarski, żagański oraz krośnieński.

X Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Organizatorem festiwalu jest Gminne Stowarzyszenie Zespołów Śpiewaczych „Śpiewajmy Razem”, działające na terenie gminy wiejskiej Żary.