Folklor

Lato Muzyką Witane

Działające od sześciu lat w Jeleninie Stowarzyszenie Muzyków Ludowych ?Luna Rosa? wraz z Urzędem Gminy Żagań było organizatorem spotkania muzycznego ?Lato Muzyką Witane?. W organizację imprezy włączyła się pani sołtys, Rada Sołecka, działacze i zawodnicy Czarnych Jelenin i strażacy z OSP.
Otwarcia imprezy dokonał Leszek Ochrymczuk, wójt gminy wiejskiej Żagań wraz z Heleną Słomką, prezesem stowarzyszenia i Moniką Rozpędowską, sołtyską Jelenina. Impreze poprowadziła Elżbieta Najdek, kierownik szkoły w Jeleninie.

22 czerwca na scenie przy Szkole Podstawowej zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym uczniowie szkoły w Jeleninie oraz zespoły: ?Luna Rosa? z Jelenina, ?Sasanki? z Rudnej, ?Tulowianki? z Borowiny, ?Stypułowianie? ze Stypułowa, ?Wrzosy? z Siecieborzyc i ?Złote Łany? z Bożnowa.

Organizatorzy przygotowali stoiska gastronomiczne. Dzieci mogły poszaleć na dmuchańcach i obejrzeć z bliska bojowy wóz strażacki. Spotkania zakończyła zabawa pod goły niebem.
To pierwsza taka impreza w Jeleninie, ale miejmy nadzieję, że nie ostatnia i za rok znów będziemy muzyką witać lato.

Inne z sekcji 

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Kostrzyn nad Odrą

Na cygańską nutę Zespół  Romani Dance prowadzony przez Annę Dębicką wystąpił gościnnie w Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora ” w Kostrzynie nad Odrą, w ramach obchodów Tygodnia z Tańcem. W czści artystycznej zaprezentowałuy się Jadwiga Puchała, Urszula Pomorska i Hanna Pomorska z programem na nutę cygańską  Jadwiga Puchała zaśpiewała cygańskie utwory tradycyjne oraz piosenki własnej […]