Folklor

Lato Muzyką Witane

Działające od sześciu lat w Jeleninie Stowarzyszenie Muzyków Ludowych ?Luna Rosa? wraz z Urzędem Gminy Żagań było organizatorem spotkania muzycznego ?Lato Muzyką Witane?. W organizację imprezy włączyła się pani sołtys, Rada Sołecka, działacze i zawodnicy Czarnych Jelenin i strażacy z OSP.
Otwarcia imprezy dokonał Leszek Ochrymczuk, wójt gminy wiejskiej Żagań wraz z Heleną Słomką, prezesem stowarzyszenia i Moniką Rozpędowską, sołtyską Jelenina. Impreze poprowadziła Elżbieta Najdek, kierownik szkoły w Jeleninie.

22 czerwca na scenie przy Szkole Podstawowej zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym uczniowie szkoły w Jeleninie oraz zespoły: ?Luna Rosa? z Jelenina, ?Sasanki? z Rudnej, ?Tulowianki? z Borowiny, ?Stypułowianie? ze Stypułowa, ?Wrzosy? z Siecieborzyc i ?Złote Łany? z Bożnowa.

Organizatorzy przygotowali stoiska gastronomiczne. Dzieci mogły poszaleć na dmuchańcach i obejrzeć z bliska bojowy wóz strażacki. Spotkania zakończyła zabawa pod goły niebem.
To pierwsza taka impreza w Jeleninie, ale miejmy nadzieję, że nie ostatnia i za rok znów będziemy muzyką witać lato.

Inne z sekcji 

FolkoLove – program wsparcia zespołów ludowych i grup śpiewaczych

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze realizowało pilotażowy program wsparcia zespołów ludowych i grup śpiewaczych, który obejmował trzy powiaty: żarski, żagański oraz krośnieński.

X Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Organizatorem festiwalu jest Gminne Stowarzyszenie Zespołów Śpiewaczych „Śpiewajmy Razem”, działające na terenie gminy wiejskiej Żary.