Folklor

XIV Przegląd Zespołów Śpiewaczych

Zespół ?Stypułowianie?, jak co roku, był gospodarzem przeglądu zespołów śpiewaczych. Ze względu na fundusz, którymi dysponują organizatorzy impreza trochę się ?skurczyla? i została przeniesiona z placu przy szkole do sali w świetlicy wiejskiej. Zrezygnowano także z formy konkursowej przeglądu. Jednak zostało to, co najważniejsze: wspaniała atmosfera i dobra zabawa.
15 lipca w sali świetlicy wiejskiej biesiadowało osiem zespołów: ?Bobrzanki? z Nowogrodu Bobrzańskiego, ?Jarzębinki? z Otynia, duet ?Li Rosa? z Kożuchowa, ?Luna Rosa? z Jelenina, ?Małomiczanki? z Małomic, ?Niezapominajki? z Nowej Soli, ?Tulowianki? z Borowiny i gospodarze, zespół ?Stypułowianie?. Każdy z wykonawców zaprezentował się w kilkunastominutowym repertuarze, często wspomaganym przez publiczność. Jednym słowem śpiewano i tańczono, a humory dopisywały.
Gospodarze przygotowali też niespodziankę dla zaproszonych gości: z krótkim recitalem akordeonowym wystąpiła Marta Zalas, a w kabaretowym monologu zaprezentował się stypułowski Bartek.
Przegląd poprowadziła sympatyczna Bożena Skoczeń. Wszyscy uczestnicy przeglądu zostali uhonorowani podziękowaniami, pamiątkowymi pucharami i upominkami, ufundowanymi przez marszałka województwa lubuskiego i pana Henryka Naranowicza.

Inne z sekcji 

FolkoLove – program wsparcia zespołów ludowych i grup śpiewaczych

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze realizowało pilotażowy program wsparcia zespołów ludowych i grup śpiewaczych, który obejmował trzy powiaty: żarski, żagański oraz krośnieński.

X Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Organizatorem festiwalu jest Gminne Stowarzyszenie Zespołów Śpiewaczych „Śpiewajmy Razem”, działające na terenie gminy wiejskiej Żary.