Folklor

VII Niedziela z Folklorem

Co roku w lipcu w kostrzyńskim amfiteatrze odbywa się koncert zespołów i grup śpiewaczych, podczas którego prezentowany jest repertuar zespołów z terenów północnej i zachodniej Polski.
22 lipca na scenie amfiteatru wystąpiły zespoły: ?Jagienki? z Bogdańca, ?Stawnianki? ze Stawna, Kapela Herbutów z Osiecznicy i ?Drzewiczanie? z Kostrzyna nad Odrą.
Każdy z wykonawców zaprezentował się w około trzydziestominutowym mini recitalu. Cztery zespoły i cztery różne oblicza polskiej współczesnej kultury ludowej. Publiczność żywo reagowała na prezentowane utwory, okraszone humorem Lidii Dziobak (?Stawnianki?) i bałkańskimi rytmami Kapeli Herbutów.

Inne z sekcji 

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Kostrzyn nad Odrą

Na cygańską nutę Zespół  Romani Dance prowadzony przez Annę Dębicką wystąpił gościnnie w Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora ” w Kostrzynie nad Odrą, w ramach obchodów Tygodnia z Tańcem. W czści artystycznej zaprezentowałuy się Jadwiga Puchała, Urszula Pomorska i Hanna Pomorska z programem na nutę cygańską  Jadwiga Puchała zaśpiewała cygańskie utwory tradycyjne oraz piosenki własnej […]