Dziennikarze

In memoriam

Zmarł Zygmunt Traczyk.

Jego pierwszą pracą była służba w Wojsku Polskim. Był animatorem kultury wojskowej, publikował też w wielu pismach wojskowych. Jego artykuły i opracowania zamieszczane były w wydawnictwach Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, w lokalnych pismach całego województwa lubuskiego, ale także w Legionowie czy Pionkach koło Radomia, skąd pochodził. Pracę w wojsku kończył będąc w stopniu pułkownika.
Po przejściu do cywila Jego pasją stało się dziennikarstwo. Został korespondentem Radia Zachód. Pisał też do Gazety Lubuskiej. Wstąpił do Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.
Z ogromnym zapałem przeszukiwał archiwa IPN, które stanowiły bazę do jego opracowań. W ten sposób powstała m.in. ?Historia Ziemi Gubińskiej 1939 ? 1949??, czy ?Zespół Estradowy Pancerni ? Garnizonu Gubin ? 5. Dywizji Pancernej?.
Był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi.
Cześć Jego pamięci.

Inne z sekcji 

Znamy zwycięzców Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Miło nam poinformować, że w tym roku Nominację do Głównej Nagrody w kategorii Dziennikarstwo na Pograniczu, otrzymała Marzena Wróbel-Szała

Zjazd nepalskich dziennikarzy

Współpracujący z nami kol. Sher B. Pariyar, dziennikarz nepalski, informuje, że 20 lutego odbył się czwarty Zjazd Europejskiego Oddziału Federacji Dziennikarzy Nepalu.