Wywiady

Dzieci czekają na rodziny

Z cyklu „krótko i temat” z Magdaleną Białowąs – Kierownikiem Ośrodka Adopcyjnego w Gorzowie Wielkopolskim rozmawia Ryszard Waldun.
Może na początek zdradzi pani czytelnikom, od kiedy funkcjonujecie na terenie miasta?

Ośrodek Adopcyjny w Gorzowie Wielkopolskim funkcjonuje od 1978 r. Jest jednym z najstarszych Ośrodków Adopcyjnych w Polsce.

Czy jest duże zainteresowanie adopcją?

Zainteresowanie adopcją jest zmienne. Obecnie zgłasza się mniej kandydatów, pewnie ze względu na sytuację społeczno- gospodarczą. Najwięcej rodzin chce adoptować małe dzieci a my szukamy również rodzin dla dzieci starszych. By móc zostać rodziną adopcyjną- przede wszystkim należy umówić się do Ośrodka Adopcyjnego aby móc uzyskać informacje na temat procedury adopcyjnej , rodzic adopcyjny nie może być karany, musi mieć możliwość zapewnić dziecku odpowiednie warunki materialno- bytowe ale przede wszystkim musi posiadać odpowiednie predyspozycje aby móc zostać rodzicem adopcyjnym. Trzeba przejść badania psychologiczne i szkolenie dla rodzin adopcyjnych w Ośrodku Adopcyjnym. To w bardzo dużym skrócie

Gdzie można was znaleźć, aby uzyskać informację?

W Ośrodku Adopcyjnym który się mieści w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Kosynierów Gdyńskich 50f. Na taką wizytę najlepiej umówić się wcześniej telefonicznie. Numery telefonów znajdują się na naszej stronie internetowej i profilu FB.


Dziękuję za spotkanie i rozmowę.

Inne z sekcji 

Uzdrawiająca Starożytna Wiedza

Współczesna medycyna serwuje coraz to nowsze zabiegi chirurgiczne z wykorzystaniem, najlepszego sprzętu, który ma doprowadzić pacjenta do sprawności psychofizycznej.

Nasze drzwi są otwarte dla wszystkich gorzowian

Z cyklu „Krótko i na temat”, z Anetą Gnaczyńską, menadżerką Klubu Kultury MCK „Zodiak”, rozmawia Ryszard Waldun.