Lubuszanie z pasją

Moją pasję zawdzięczam dziadkowi i ojcu

Z Mariuszem Kaczorek rozmawia Ryszard Waldun
Wędkarstwo to wasza tradycja rodzinna, od kogo się rozpoczęła?
Wspólne pasje jakie nas połączyły to efekt rodzinnych wakacyjnych wyjazdów oraz okresu dzieciństwa. Zalążek mają u ś.p. seniora, mojego dziadka Wiesława Kaczorka, który można powiedzieć był moim mentorem i czuwającą nade mną duszą przez całe wspólne życie, zresztą do dzisiaj mam wrażenie że jest obok mnie. To dziadek dał mi do ręki bambusowego kija i uczył z czym to się je, wierzcie mi do dzisiaj nie rozumiem skąd w nim było tyle cierpliwości do mnie. Przyjmowałem najcenniejsze porady doświadczonego wędkarza, których nie opisywały żadne poradniki.
Czego w pasji wędkarskiej uczył dziadek?
Przygotowywanie zanęt, sprzętu, tajne dodatki które znał tylko dziadek z czasem zacząłem się usamodzielniać w wędkowaniu i byłem gotowy rozwijać tę przekazaną pasję po swojemu.
Ale zarówno dziadek jak i ojciec znani są w Gorzowie nie tylko z wędkowania
Dziadek i tata Ryszard aktywnie działali w sporcie przy Klubie Sportowym STILON Gorzów sekcji piłki nożnej. Na tamte czasy Klub znajdował się w II lidze i siłą rzeczy zapisali mnie do Stilonu. Trenowałem przez wiele lat, a tata był kierownikiem drużyny, spędziliśmy wspólnie wiele sportowych lat, a Ryszard do dnia dzisiejszego jest kierownikiem.
Rodzinne pasje zatem mamy dwie, miłość do piłki nożnej i Stilonu oraz wędkarstwo.

Foto/ archiwum Mariusz Kaczorek

Inne z sekcji 

Brawo Pani Aniu

Gospodarstwo ekologiczne Anny Broniewicz z Mościc, zajęło II miejsce w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie lubuskim. Dodam,że konkurs organizował Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Pani Anna zaprasza na swój profil na Facebooku pod nazwą ” EkoUprawy u Bronisławy” Lubomir Fajfer zastępca burmistrza Miasta i Gminy Witnica gratuluje i życzy kolejnych sukcesów. Lubomir Fajfer dodaje,że […]

Gorzowianie z Pasją

Rowerowa pasja Lecha Piaseckiego Kariera kolarskiego mistrza  jest bogata w wydarzenia, które cieszyły wielu fanów znanego nie tylko w Gorzowie, ale w całej Polsce i zagranicą. W zapowiedzi wideo, obiecywał, że przypomni starszym i młodszym fanom, kilka faktów ze swojego sportowego życia. Od 1976 roku trenował w klubie Orlęta Myślibórz pod okiem trenera Kazimierza Franczuka. […]