Kultura

Kultura w sieci

Pandemia koronawirusa spowodowała wstrzymanie działalności instytucji kultury i ograniczenie ich funkcjonowania do niezbędnego minimum.
W związku z zaistniałą sytuacją Narodowe Centrum Kultury realizuje program Kultura w sieci. Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii. Kultura w sieci to 60 mln zł na działania związane z prezentacją wydarzeń kulturalnych i udostępnianiem zasobów kulturalnych on-line.
Celem Kultury w sieci jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line, jak również rozwój przestrzeni umożliwiającej odbiorcom kultury korzystanie z jej zasobów w sieci. Program wspiera zadania rozwijające kapitał kulturowy odbiorców za pomocą narzędzi internetowych oraz rozwój kompetencji cyfrowych zarówno odbiorców, jak i kadr kultury.
Jednym z beneficjentów programu jest Małomicki Ośrodek Kultury. W jego ramach podjęto różnorodne działania mające na celu umożliwienie mieszkańcom miasta i gminy Małomice korzystanie on-line z oferty kulturalnej MOK. Program będzie realizowany do 30 września br.
Od czerwca mieszkańcy mogą uczestniczyć w zajęciach sekcji, działających przy MOK.
Na stronie internetowej MOK https://mokmalomice.com.pl/ oraz w aplikacji mobilnej w ramach działania Małomicka 17-tka można oglądać materiały realizowane przez pracowników MOK. Są to zajęcia on-line uwzględniające wiele zainteresowań i pasji:
? poniedziałki ? zajęcia plastyczne i rękodzieło
? wtorki ? zajęcia muzyczne i zespoły śpiewacze
? środy ? zajęcia taneczne/fitness dla dzieci, dorosłych i seniorów
? czwartki ? Wirtualny wędrowca ? poznajemy ciekawe miejsca na terenie Gminy Małomice
? piątki ? Dzień talentów ? nawet nie wiecie jak ciekawi i pełni pomysłów ludzie mieszkają na terenie Gminy Małomice.
Nowe filmy pojawiają się niemal codziennie o 17:00 w zakładce Film na dziś.
https://mokmalomice.com.pl/wydarzenie/szkola-ewangelicka-obecnie-mok/
Uruchomione internetowe forum Małomickiego Ośrodka Kultury, daje możliwość zamieszczania komentarzy dotyczących bieżących spraw i realizowanego programu Kultura w sieci.
Kolejnym działaniem było ogłoszenie konkursu fotograficznego ?Gmina Małomice w obiektywie?.
Regionalne Centrum Animacji Kultury prowadzi cykl kursów e-learningowych ?Kultura ludowa w sieci? ? naukę i zabawę, która na dobre zarazi magią folkloru. Małomicki Ośrodek Kultury jest partnerem RCAK przy realizacji tego zadania.
15 sierpnia po raz pierwszy zagości w Małomicach festiwal ?Muzyka w Raju?. Koncertu festiwalowego będzie można wysłuchać i obejrzeć na telebimie nad małomickim zalewem.

Inne z sekcji 

Ekspresja Seniorów

Coroczne świętowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet stało się już tradycją dla okazania szacunku i uznania jaką odgrywają kobiety w rozwoju cywilizacyjnym naszej planety. Kobiety stanowią prawie 50% populacji na świecie, co może przekładać się na ich znaczący wkład w budowanie jedności społecznej. Toteż bohaterkami mojego artykułu będą współczesne nam kobiety.

Jubileusz w stylu retro

W wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie odbyło się  spotkanie  jubileuszowe gorzowskiej kapeli ” Retro”. Członkowie kapeli podkreślają, że  25 lat szybko minęło. Dzisiejszy koncert jubileuszowy poświęcony był Ani Stawskiej, która  była  wokalistką Kapeli „Retro”, ale  przegrała  walkę z chorobą  i niedawno zmarła. Katarzyna Miczał, która wraz z zespołem  wystąpiła w trakcie  uroczystości, wspomina […]