Aktualności

Wielu gorzowian na Lubuskim Pikniku Zdrowia

W niedzielę 18 czerwca w Parku Róż można było dowiedzieć się o ofercie wielu szpitali i oddziałów z regionu lubuskiego i nie tylko.
Tatiana Mikułko-Kozłowska z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze zdradziła redakcji że to już była 6 edycja lubuskiego pikniku zdrowia na który zaprosiła Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.
Pani Tatiana dodaje że oprócz zapoznania się z ofertą placówek medycznych można było zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi, a także poznać podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej.
Obecny na pikniku wiceprzewodniczący sejmiku województwa lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz zapytany, czy takie pikniki są potrzebne odpowiedział że po liczbie uczestników widać że dla gorzowian ważne jest zdrowie i przy narażającej się okazji chętnie biorą udział w takich piknikach gdzie mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy odnośnie dziedzin medycyny która ich interesuje.
Nie zabrakło także występów artystycznych oraz atrakcji dla dzieci.

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]