Aktualności

Wawrzynki 2023 przeszły do historii

Festiwal Kolorów oraz latawców, dziecięca wyprzedaż kocykowa, pokazy OSP Wawrów oraz malowanie buziek i puszczanie baniek mydlanych to tylko niektóre atrakcje sobotniego popołudnia w Wawrowie na imprezie o nazwie „Wawrzynki”.
Gwiazdą muzyczną wieczoru byli raperzy z Gorzowa z projektu Landsberg Familia.
Sołtys Wawrowa Krzysztof Chrostek powiedział redakcji, że to był czas zabawy i integracji.
Natalia Godlewska przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Wawrowie mówi, że niespodzianką dla uczestników była przejażdżka motocyklami z członkami gorzowskiego klubu Nine Six MC oraz zrobienie zdjęć z członkami zespołu Landsberg Familia którzy przyjechali w wyjątkowych strojach znanej gorzowskiej projektantki Natalii Ślizowskiej.

Renata Lorenc mieszkanka Wawrowa podkreśliła fakt, iż impreza była okazją do spotkania się ze znajomymi, którzy przyjechali na festyn z innych miejscowości powiatu gorzowskiego i nie tylko.
Festyn w Wawrowie odwiedziła starosta powiatu gorzowskiego Magdalena Pędziwiatr, która powiedziała że jednym z priorytetów władz powiatu jest rodzina, dlatego nie mogło jej zabraknąć na Wawrzynkach, aby spotkać się i porozmawiać z rodzinami licznie uczestniczącymi w imprezie.

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]