Aktualności

Uczniowie IV LO Zwolnieni z Teorii

Milena Milej, Aleksandra Rogaczewska, Jakub Wollak oraz Jędrzej Wójcik pod kierunkiem opiekuna opiekuna Małgorzaty Janus- Greszczuk biorą udział w projekcie, w trakcie którego zbierają pieniądze i rzeczy potrzebne dla gorzowskiego schroniska dla zwierząt „Azorki”.
Bierzemy udział w projekcie już drugi raz i mamy nadzieję, że jak rok temu mieszkańcy Gorzowa pomogą nam w pomocy dla Schroniska – podkreśla Jakub Wollak z IV LO przy Kosynierów Gdyńskich.
Inny z uczestników Jędrzej Wójcik zdradził redakcji, że mieszkańcy oprócz datków do puszek przynoszą także koce, kołdry, karmę suchą i mokrą oraz tabletki przeciwko kleszczom.
Ale zbiórki pieniędzy to nie jedyne działania.
Milena Milej oraz Aleksandra Rogaczewska przypominają dzień kiedy organizowali kiermasz ciast z którego dochód także był przeznaczony na pomoc schronisku na zakup Azylobusiku do przewozu psów.
Dodam że zbiórki do puszek odbyły się na terenie szkoły oraz w jednej z galerii handlowych w Gorzowie.

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]