Aktualności

Integrowali się w trakcie sadzenia lasu

Seniorzy z Gorzowa wspólnie z uczniami SP 15 oraz szkoły średniej Mistrzostwa Sportowego w piątek 14 kwietnia sadzili buki w Nadleśnictwie Kłodawa.
Andrzej Jakubaszek organizator tego wielopokoleniowego dnia powiedział redakcji, że to był gorzowski akcent akcji Lubuskiej Rady Seniorów (Posadźmy razem las).
Dzień w okolicach Kłodawy zakończyło Wspólne ognisko, a do miejsca docelowego z Gorzowa bezpłatnie zawiózł autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji.

 

 


fot/ profil fb Andrzej Jakubaszek

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]