Aktualności

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.
Wschodnia Strona Regionu odbyła się już po raz piąty w Gorzowie. Na scenie wystąpiły gwiazdy romskie i ukraińskie Dobry Wieczór Gorzów na Starym Rynku.
Katarzyna Miczał – organizatorka Festiwalu powiedziała redakcji, że wśród występujących nie zabrakło wykonawców z Gorzowa i Zielonej Góry.
Wśród nich:
Liudmyla Kravchuk oraz uczniowie szkoły muzycznej DUENDE / Gorzów. Pani Liudmyla to utalentowana wokalistka z Ukrainy, która od lat mieszka w Gorzowie i współtworzyła zespół Czerwona Kalina oraz Jessica Merstein z Zielonej Góry, która jest znanym wirtuozem skrzypiec i na swoim koncie ma występy na takich scenach jak Opera Leśna, Spodek, Torwar, Arena czy Globus, wystąpiła także w finale drugiego sezonu popularnego programu telewizyjnego „Mam talent”.
Pozostali wykonawcy pochodzili z Wałbrzycha, Białegostoku oraz zespół taneczny „Barwinok” z Ukrainy, który występował w Gorzowie już trzeci raz.
Tomasz Nesterowicz i Radosław Brodzik z Zielonej Góry, reprezentujący wicemarszałka Tadeusza Jędrzejczaka powiedzieli redakcji, że to była dla przyjemność spędzić niedzielę w Gorzowie na Festiwalu który łączył pokolenia.
Radni gorzowscy Anna Kozak, Tomasz Rafalski i Radosław Wróblewski oklaskiwali wszystkich wykonawców, a szczególnie Lubuszan.
Barbara Kaczmarek, mieszkająca w Gorzowie, chwali organizację Festiwalu, a jednocześnie mówi redakcji, że już w piątek była na występie zespołu „Barwinok” w kawiarni Letnia, gdzie w kameralnej atmosferze mogła podziwiać występ młodych artystów z Ukrainy.

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]