Aktualności

Zaduszki w Czechowie

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”
Wczoraj w sali wiejskiej odbył się montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich.
Inicjatorkami widowiska dla rodziców, mieszkańców Czechowa oraz gości zaproszonych były panie Irena Krawiecka i Irena Mroczek – liderki Klubu Seniora w Czechowie, a także Irena Furmańska – radna Rady Gminy Santok.
Panie podkreślają, że świece, które są zapalone na stołach, płoną ku pamięci naszych bliskich zmarłych.
Do występów dzieci i młodzież przygotował dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich Ferdynand Sańko.
Grzegorz Łotoczko – mieszkanie Czechowa, zaangażowany w ten wieczór z udziałem uczniów z Lipek Wielkich, po zakończeniu powiedział mi, że jest wdzięczny dla dyrektora i uczniów za tak miłe występy dla zebranych mieszkańców.

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]