Aktualności

Wiele propozycji na jubileusz klubu STILON Gorzów

Krótko i na temat z Krzysztofem Olechnowiczem prezesem klubu piłkarskiego Stilon, rozmawia Ryszard Waldun
1. Ryszard Waldun- może pokusimy się na początek rozmowy o kilka faktów historycznych?
1. Krzysztof Olechnowicz- Rok założenia klubu to 1947 rok,  najpierw jako Unia Gorzów, a później zostaliśmy wchłonięci  przez ZWCh „Stilon”  i od tej pory funkcjonujemy ,  jako  klub piłkarski Stilon Gorzów.
2. Ryszard Waldun – Jednym z akcentów jubileuszu, jest zbiórka krwi. Jak  ona wygląda obecnie?
2. Krzysztof Olechnowicz- Akcja zbierania 75 l krwi rozpoczęła się 23.02, szczerze, to osobiście myślałem, że się porywamy z motyką  na księżyc, ale obecnie widzę,że  było warto spróbować.
27 kwietnia  mogliśmy ogłosić sukces zebrania tej właśnie ilości, potem już jest tylko lepiej, było  110 litrów, a w połowie maja maja mieliśmy 156l, ale to nie koniec, ponieważ 2 lipca na festynie jubileuszowym stanie krwiobus i liczymy, że przez cały jubileusz uzbieramy 200 litrów, krew jest bardzo potrzebna, szczególnie, że zbliżają się wakacje i sezon urlopowy.
3. Ryszard Waldun- wspomniał pan o 2 lipca, to wtedy wiele atrakcji dla kibiców i pozostałych gorzowian. Jakie plany na ten właśnie dzień?
3. Krzysztof Olechnowicz- Już dzisiaj chciałbym zaprosić wszystkich gorzowian na godzinę 10.30 na wschodni Bulwar, gdzie będziemy starać się  przekopnąć piłkę z jednego na drugi brzeg rzeki Warty, a od godziny 12:00 zapraszam na stadion przy Olimpijskiej tam organizujemy festyn dla dzieci z atrakcjami za Free, trampoliny, rodeo, „turbo kozak” pokazy straży, policji, będzie się działo, Kulminacja to WIELKI MECZ – Stilon i przyjaciele vs Reprezentacja Artystów Polskich w której składzie zobaczymy wielokrotnego reprezentanta Polski  Piotra Świerczewskiego, Radka Majdana, oraz postaci znanych ze  (szklanego) ekranu Rafała Maseraka, czy Rafała Mroczka.
Serdecznie dziękujemy  dla  prezydenta Jacka Wójcickiego za objęcie imprezy patronatem i duże wsparcie finansowe.
Ponadto na meczu zobaczymy wielu byłych zawodników, którzy walczyli o wysokie cele. Po meczu przewidziane są fotki i autografy. Cegiełki wspierające klub są dostępne w wyznaczonych miejscach i przed meczem.
Ryszard Waldun Dziękuję za rozmowę, życzę powodzenia na kolejne lata działalności i zapraszamy 2 lipca na wiele atrakcji, które przygotowujecie.
Krzysztof Olechnowicz- dziękuje, zapraszam  gorzowian na atrakcje, które przygotowaliśmy zarówno  na Bulwarze jak i stadionie

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]