Aktualności

Przygotowują się do uroczystości

Niezwykłe małżeństwo, wspaniali nauczyciele, skromni i pracowici ludzie, lubiani i szanowani przez swoich uczniów.
O kim mowa? O bohaterach projektu „Ławeczka Stanisławy i Bronisława Piotrowiczów”.
Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Santok „Pomocna Dłoń” oraz Rodzina Państwa Piotrowiczów zapraszają na uroczystość podsumowującą projekt „Ławeczka Stanisławy i Bronisława Piotrowiczów”
Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej ławeczki i wieczór wspomnień o Stanisławie i Bronisławie Piotrowiczach zaplanowane jest na niedzielę 16 października 2022 r. o godz. 12.30.
Projekt dofinansowany jest ze środków Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności w ramach Lokalnego Konkursu Granatowego Działaj Lokalnie 2022 ogłoszonego przez Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych. Działania we współpracy z Akademią Filantropii w Polsce.
fot/ grafika UG Santok

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]