Aktualności

Pomóżmy Oliverowi z Dobiegniewa cieszyć się z życia tak, jak jego rówieśnicy

Historię chłopca, opowiedziała mi jego ciocia Edyta Sobańska, która mieszka w Gorzowie.
„Oliver obecnie ma 12 lat i wygląda jak zdrowy chłopiec, ale prawda jest zupełnie inna, ma autyzm. Został zdiagnozowany w wieku 3 lat. Od tego czasu zaczęła się walka o jego bycie w tym świecie, którego on nie rozumiał, ale i świat nie rozumiał jego. Swoją drogę z autyzmem zaczynaliśmy w Specjalnym Przedszkolu dla dzieci z Autyzmem na Małyszynie w Gorzowie Wlkp. Godziny terapii, ćwiczeń oraz poświęceń rodziców i terapeutów było wielką walką o jego lepsze jutro.
Oliver jest bardzo pogodnym chłopcem o dobrym sercu i bardzo wrażliwym na krzywdę innych.
Mimo swojego zaburzenia bardzo lgnie do ludzi, lubi się przytulać i okazywać uczucia do innych. Wielokrotnie był wolontariuszem WOŚP. Uwielbia służby mundurowe i marzy o tym żeby zostać policjantem albo ratownikiem medycznym. Bardzo lubi rysować świat, taki jakim on go widzi.
Dziś chłopiec uczy się w placówce macierzystej, gdzie niestety nie ma zapewnionych takich zajęć i rodzice muszą mu wyszukiwać terapię prywatnie. Oliver potrzebuje terapii metodami behawioralnej integracji sensorycznej Thomatisa, Trening Umiejętności Społecznych, Hipoterapia oraz rehabilitacji, która jest kosztowna”.
Rodzice, bez pomocy i wsparcia osób wielkiego serca, nie radzą sobie sami z rehabilitacją Olivera, dlatego założyli na Facebooku profil poświęcony chorobie chłopca.
Zachęcamy, aby zajrzeć na jego profil, a tym bardziej wspomóc walkę rodziców o zdrowie syna.
Oto link do profilu Olivera.
https://www.facebook.com/groups/5463086363785439/

fot/ arch. rodziny

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]