Aktualności

Panoszą się  jak u siebie 

Bardzo często  jestem  świadkiem rozmów gorzowian w różnym wieku, że uchodźcy z Ukrainy, którzy  uciekli przed  piekłem  wojny do Gorzowa, panoszą się  w komunikacji miejskiej, u lekarza, i nie tylko.
Ukrainka Daria Lukianova mieszka w Gorzowie kilka lat  i wspólnie z Magdaleną Sielską (obie na zdjęciu), prowadzą Fundację Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w  Polsce, nie  zgadza się  z opinią.
Każdego dnia mam mam kontakt  z uchodźcami z Ukrainy, którzy  podkreślają,że  są  wdzięczni mieszkańcom Gorzowa  za pomoc i wsparcie,a w każdej  grupie, także  wśród uchodźców zdarzają się niezadowoleni, a to także spowodowane jest  obecną  sytuacją ponieważ  mimo tego, że  mają  w mieście spokojne życie bez obawy o codzienne alarmy bombowe, martwią się  o swoich  bliskich, którzy  walczą  na wojnie- podkreśla Daria Lukianova.
Szacuje się,że  od 24 lutego do Gorzowa  przyjechało od 20 do 25 tysięcy uchodźców z  Ukrainy.

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]